Visas aktualitātes Pilnā versija

Cēsu novadā traģiski noslīkst divi mazi zēni, Valsts policija aicina vecākus uzmanīt savus bērnus 2010. gada 1. jūnijs

2010.gada 1.jūnijā

Valsts policijas Preses un sabiedrisko attiecību

birojs informē

Cēsu novadā traģiski noslīkst divi mazi zēni, Valsts policija aicina vecākus uzmanīt savus bērnus

Pirmdien, 31.maijā,  traģiski notikumi risinājās Priekuļu pagastā pie Purmaļu dīķa. Ap diviem dienā dīķī ar gumijas laivu iebraucis desmitgadīgs zēns. Pēc neilga brīža kaimiņu puika pamanījis, ka laiva dīķa vidū ir tukša, zēns atrodas ūdenī un sauc palīgā. Glābt brāli meties zēna piecpadsmitgadīgais brālis, kas piepeldējis slīkstošajam un nelielu gabalu to arī vilcis krasta virzienā. Diemžēl jaunieša spēki izrādījušies par vājiem. Brāli viņš palaidis vaļā, bet arī pašam pietrūkuši spēki, lai tiktu krastā.

Glābējiem, kas ieradās notikuma vietā, nevienu vairs glābt neizdevās. Viens no zēniem tika atrasts neilgi pēc notikušā, otrs pēc aptuveni divām stundām. Par notikušo uzsākts kriminālprocess pēc KL 13. nodaļas.

Policija aicina visus iedzīvotājus, bet īpaši vecākus pārrunāt drošības jautājumus ar saviem bērniem, vairākas reizes dienā pārliecinoties, kur atrodas un ko dara jūsu bērni, kā arī kategoriski aizliegt viņiem vieniem rotaļāties ūdens tuvumā, braukāt pa ūdeni ar plostiem vai citiem nedrošiem peldlīdzekļiem. Tāpat atgādinām, ka jūsu bērns nevar tikt uzskatīts par pieskatītu, ja paši atrodaties vairāku metru attālumā vai guļat pludmales smiltiņās laikā, kad jūsu mazulis peldas.

Uzmanību vēršam arī uz faktu, ka „bērnam nevajadzētu glābt bērnu”. Slīcēju izglābt var profesionāli sagatavoti cilvēki vai pieaugušie, un, to darot, noteikti jānodrošinās ar palīglīdzekļiem. Metoties ūdenī, līdzi vēlams paņemt kaut koka zaru.

Sākoties vasaras brīvdienām atgādinām, ka katru gadu ķermeņa sakropļojumus gūst bērni un jaunieši, kas strādā vai rotaļājas pie traktortehnikas un dažādām lauku darbos izmantojamām ierīcēm. Obligāta prasība, strādājot lauku darbus, ir drošības noteikumu ievērošana.

Reģistrēta informācija, ka Vidzemes reģionā veiktajās inkasācijās ilgākā laika posmā konstatēti vairāki desmiti viena un divu latu monētas ar viltojuma pazīmēm. Kopā 72 viena lata monētas un 52 divu latu monētas.

Vakar Trikātas pagastā veikalā MINI TOP 1972. gadā dzimis vīrietis veikalā par pirkumu mēģinājis norēķināties ar 500 latu naudas zīmi, kurai bijušas acīm redzamas viltojuma pazīmes. Par notikušo uzsākts kriminālprocess pēc KL 192. panta „Viltotas naudas izgatavošana, izplatīšana un glabāšana”.

Noskaidrots, ka aizdomās turamajam vīrietim naudas zīmi pie veikala iedevis kāds cits, ierosinot nopirkt pudeli alus. Lai arī vīrietim radušās aizdomas, ka 500 latu naudas zīme nevarētu būt īsta, „esot ļoti gribējies iedzert”. Policija atgādina, ka šādi „joki” var ļoti smagi atmaksāties nākotnē. Par šo noziedzīgo nodarījumu krimināllikumā paredzēts sods – brīvības atņemšana uz laiku no trim līdz desmit gadiem.

Informāciju sagatavoja:
Dace Jukāma
Valsts policijas
Vidzemes reģiona pārvaldes
Prevencijas grupas vecākā inspektore
Tālr.64201351
Mob.tālr.28653999
E-pasts: dace.jukama@valmiera.vp.gov.lv