Kur var iesniegt sūdzību (iesniegumu) Pilnā versija

Sūdzību var iesniegt policijas darbinieka tiešajam priekšniekam. Ja Jūs neapmierina sūdzības izskatīšanas rezultāti un saņemtā atbilde, to var pārsūdzēt augstākam priekšniekam.

Piemēram, Jūs iesniedzat sūdzību reģiona policijas pārvaldes priekšniekam, vai Rīgā – Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes priekšniekam, bet pārsūdzat to Valsts policijas priekšniekam, bet, ja Jūs neapmierina arī Valsts policijas priekšnieka sniegtā atbilde, Jūs varat to pārsūdzēt iekšlietu ministram.

Savu iesniegumu vai sūdzību par policijas darbinieka rīcību varat adresēt arī Valsts policijas Iekšējās kontroles birojam, kura pamatuzdevums ir dienesta disciplīnas un likumības nostiprināšana Valsts policijas struktūrvienībās. Iekšējās kontroles biroja priekšnieka atbildi Jūs varat pārsūdzēt Valsts policijas priekšniekam, bet, ja Jūs neapmierina arī Valsts policijas priekšnieka sniegtā atbilde, Jūs varat to pārsūdzēt iekšlietu ministram.

Ja Jums ir sūdzības sakarā ar jau uzsāktu kriminālprocesu, tad sūdzības par izmeklētāja vai izmeklētāja tiešā priekšnieka rīcību vai lēmumiem iesniedz kriminālprocesu uzraugošajam prokuroram saskaņā ar Kriminālprocesa likuma 337.panta prasībām.

Vēršam uzmanību, ka no 2015. gada 1. novembra  darbu ir uzsācis Iekšlietu ministrijas Iekšējās drošības birojs, kas izskatīs iedzīvotāju sūdzības un sniegto informāciju par iespējamiem noziedzīgiem nodarījumiem, kurus izdarījuši vai kuros ir iesaistīti Iekšlietu ministrijas padotībā esošo iestāžu amatpersonas un darbinieki.