Twitter  Draugiem  Facebook  Flickr  Teksta versija     
Sākums  Lapas karte  Meklēt


 
Jaunumi Drukāt

Neklusē un izmanto savas tiesības cīņā ar vardarbību ģimenē 2019. gada 29. maijs

2019. gada pirmajos trijos mēnešos Valsts policijas amatpersonas pieņēma 181 policijas lēmumu par nošķiršanu, kas ir aptuveni tikpat cik pagājušajā gadā. Policistiem, reaģējot uz izsaukumu par ģimenes konfliktu un ierodoties notikuma vietā, ir tiesības pieņemt tūlītēju lēmumu par varmākas nošķiršanu. Šī norma pieņemta, lai novērstu vardarbības draudus ģimenēs un nodrošinātu pagaidu aizsardzību pret varmāku, nosakot, ka šai personai nekavējoties jāatstāj mājoklis.

Pēc cietušās personas vēlmes policija izsaukuma laikā var piemērot varmākas nošķiršanu no ģimenes līdz astoņām dienām. Šādu policijas lēmumu var pieņemt tikai uz cietušās personas rakstveida pieteikuma pamata. Kad policijas darbinieks ir pieņēmis lēmumu par nošķiršanu un noformējis to rakstiski, varmāka mutiski tiek informēts par iespējamām apmešanās vietām tuvākajā apkārtnē.

Ja cietusī persona pēc tam vēlas, lai jautājumu par turpmāku varmākas nošķiršanu skatītu tiesa, tad to ir iespējams izdarīt gan ar policijas starpniecību, gan cietušajai personai pašai iesniedzot tiesā pieteikumu par pagaidu aizsardzību.

Jāpiebilst, ka bieži rodas situācijas, kad cietusī persona apžēlojas par varmāku un nevēlas izmantot savas tiesības uz aizsardzību, ticot, ka tas vairs neatkārtosies. Diemžēl nereti varmāka pēc kāda laika turpina ietekmēt upuri gan emocionāli, gan fiziski. Tāpēc Valsts policija aicina nebaidīties un negaidīt līdz notiks atkārtota vardarbība.

Tāpat Valsts policija aicina arī līdzcilvēkus nebūt vienaldzīgiem un ziņot policijai, ja blakus dzīvoklī vai mājā dzirdams ģimenes konflikts, kā arī ja ir zināms, ka konkrētā persona cieš no vardarbības ģimenē.

 

Visas aktualitātes