Twitter  Draugiem  Facebook  Flickr  Teksta versija     
Sākums  Lapas karte  Meklēt


 
Jaunumi Drukāt

Valsts policijas aplikācija “Mana drošība” 2018. gada 8. marts

Valsts policijas aplikācija radīta ar mērķi rūpēties par ikviena Latvijas iedzīvotāja drošību ne tikai ceļu satiksmē, bet arī interneta vidē. Lietotni veido divas sadaļas – “Drošība satiksmē” un “Drošība internetā”. Sadaļa, kas saistīta ar drošību satiksmē sniedz informāciju par rīcību dažādās situācijās ar kurām var saskarties jebkurš satiksmes dalībnieks un citiem drošības jautājumiem. Savukārt jaunā Valsts policijas aplikācijas sadaļa “Drošība internetā” ir veltīta drošības jautājumiem saistībā ar mūsdienu izaicinājumiem interneta vidē. Aplikācijas mērķis ir izglītot galvenokārt jauniešus, bet tā būs noderīga jebkuram, kuru interesē ar drošību saistītie jautājumi.

Aplikācijas sadaļa "Drošība internetā" izstrādāta par ES Iekšējā drošības fonda projekta "Valsts policijas kapacitātes pilnveidošana ar augsto tehnoloģiju palīdzību izdarīto noziedzīgo nodarījumu prevencijā un apkarošanā" līdzekļiem.

 

Jaunizveidotajā aplikācijas sadaļā “Drošība internetā” ar testu palīdzību ikviens var pārbaudīt savas zināšanas par drošu profilu un rīcību tīmeklī. Jaunajā sadaļā apskatīti galvenie aktuālie drošības jautājumi: par drošības pasākumiem satiekoties ar nepazīstamiem cilvēkiem, par personiskās informācijas nosūtīšanu nepazīstamiem cilvēkiem vai finanšu datu ievadīšanu nezināmās mājas lapās. Par uzvedību, kas var aizskart citus un neapdomātu fotogrāfiju pārsūtīšanu vai publiskošanu. Sadaļā par sarunas izspēli, pastāv iespēja iejusties kādā no lomām un izspēlēt sarunu ar izvēles iespējām par tālāko rīcību.

 

Noderīga ir iespēja tiešsaistē ziņot par pārkāpumiem, nosūtot ekrānšāviņus un hipersaiti uz aizdomīgu materiālu. Tāpat neizejot no aplikācijas, iespējams ārkārtas situācijā sazināties ar Valsts policiju un citiem dienestiem kā arī krīzes tālruni un nosūtīt savas atrašanās vietas koordinātas.

Līdz ar koordinātu nosūtīšanas iespēju, mobilā aplikācija „Mana drošība” ietver sevī vairākas funkcijas, kas var būt noderīgas ikvienam iedzīvotājam. Ar tās palīdzību satiksmes dalībnieki var ātri un ērti informēt Valsts policiju gadījumos, ja tie kļuvuši par ceļu satiksmes negadījuma aculieciniekiem. Lai to izdarītu, aplikācijas lietotājam vispirms jāreģistrējas, norādot savu vārdu, uzvārdu, e-pastu un mobilā tālruņa numuru, lai nepieciešamības gadījumā likumsargi varētu ar aculiecinieku sazināties. Pēc tam aplikācija piedāvās divus variantus, kādā veidā ziņot par negadījumu. Pirmais – ja liecinieks vēl atrodas notikuma vietā. Otrais – ja liecinieks piesakās vēlāk. Abos gadījumos iesniedzamā informācija ir līdzīga, atšķiras vien notikuma vietas norādes iespējas.

Sadaļā “Drošība satiksmē” atrodama arī noderīga informācija par rīcību pēc ceļu satiksmes negadījuma, tajā tiek ievietota informācija par dažādiem drošības padomiem. Tāpat, mobilās aplikācijas lietotāji varēs pārbaudīt savas zināšanas par dažādiem drošības jautājumiem izglītojošā erudīcijas testā.

 

Lai noteiktu precīzu atrašanās vietu viedtālrunī jābūt aktivizētai GPS funkcijai, ja persona pati to nebūs aktivizējusi, aplikācija par to atgādinās.

 

Atrašanās vietas koordinātas iespējams nosūtīt divos dažādos veidos:

1)      Ieejot aplikācijas “Mana drošība” sadaļā “Ārkārtas zvani” un zvanot jebkuram glābšanas dienestam, koordinātas tiks nosūtītas automātiski;

2)      Ieejot aplikācijas “Mana drošība” sadaļā “Ārkārtas zvani” un nospiežot pogu “Nosūtīt manas koordinātas glābšanas dienestam”. Šajā situācijā glābšanas dienests saņem nosūtītāja koordinātas. Šī poga domātā situācijām, kad persona jau iepriekš ir sazinājusies ar glābšanas dienestu, ir kustībā un tai nepieciešams vairākkārt operatīvi ziņot dispečeram par atrašanās vietu.

 

Svarīgi atcerēties - gadījumā, ja persona nonākusi nelaimē, nepietiks tikai nosūtīt īsziņu ar koordinātām. Ja nepieciešama palīdzība, personai jāveic arī zvans attiecīgajam glābšanas dienestam, savukārt koordinātas ir kā papildus rīks, lai atvieglotu dienestu darbu un palīdzība pie personas nokļūtu ātrāk.

 

 

Aplikāciju “Mana drošība” ar tās jauno funkciju savā viedtālrunī iespējams lejupielādēt Google Play https://play.google.com/store/apps/details?id=com.vp.manadrosiba un Apple Store https://itunes.apple.com/lv/app/mana-dro%C5%A1%C4%ABba/id1012389608?mt=8 veikalos.

 

Visas aktualitātes