Twitter  Draugiem  Facebook  Flickr  Teksta versija     
Sākums  Lapas karte  Meklēt


 
Visas aktualitātes Drukāt

Siguldas iecirkņa policisti atklāj vērienīgu nelegālo akcīzes preču biznesu 2016. gada 3. oktobris

Valsts policija saņēma operatīvo informāciju par personām, kuras, iespējams, saistītas ar vērienīgu nelegālo akcīzes preču apriti Siguldā.

Izmeklēšanas laikā policisti ieguva informāciju, kas apliecina, ka kāds 1961. gadā dzimis vīrietis un viņa 1974. gadā dzimusī sieva, iespējams, piegādā nelegālo grādīgo dziru klientiem Siguldā plašā apmērā.

29. septembrī, Siguldas iecirkņa Kriminālpolicijas nodaļas policisti ieradās laulātā pāra īpašumā, lai veiktu kratīšanu. Policisti darbu sāka no rīta un beidza vēlu naktī. Četru kratīšanu laikā aizdomās turamo dzīvoklī, privātmājā un garāžās likumsargi kopā atrada un atsavināja 170 litru nezināmas izcelsmes grādīgās dziras, 50 litru spirta, kā arī 10840 “Premier” markas cigarešu ar Baltkrievijas Republikas akcīzes markām. Tāpat kratīšanas laikā policisti atklāja, ka privātmājas pagrabā ierīkota alkohola ražotne.

Abi aizdomās turamie tika aizturēti un nogādāti policijas iecirknī.

Aizturētie ir turīgi cilvēki. Policistu rīcībā esošā informācija liecina, ka ar nelegālo biznesu abi nodarbojušies jau kopš 2004. gada un šajā laikā iemantojuši plašu klientu loku, kuriem personīgi piegādājuši nelegālās preces.

Saistībā ar notikušo pret abām personām uzsākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 221. panta trešās daļas - par alkoholisko dzērienu un tabakas izstrādājumu nelikumīgu uzglabāšanu un realizāciju, ja tas izdarīts lielā apmērā. Par šādu noziegumu likumā paredzēta brīvības atņemšana uz laiku līdz pieciem gadiem vai īslaicīga brīvības atņemšana, vai piespiedu darbs, vai naudas sods, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas.

Aizturētie šobrīd atrodas izolatorā.