Twitter  Draugiem  Facebook  Flickr  Teksta versija     
Sākums  Lapas karte  Meklēt


 
Visas aktualitātes Drukāt

Rīgā atklāj cigarešu ražotni 2011. gada 15. marts

2011.gada 15. martā

Valsts policijas Preses un sabiedrisko attiecību

birojs informē

 

 

Rīgā atklāj cigarešu ražotni

Valsts policijas(VP) Rīgas reģiona pārvaldes(RRP) Kriminālpolicijas darbinieki Rīgā atklājuši nelegālu cigarešu ražotni, kurā atrastas un atsavinātas jaudīgas cigarešu ražošanas iekārtas, liels daudzums tabakas un citas cigarešu izgatavošanai nepieciešamās izejvielas.

Februāra beigās VP RRP Kriminālpolicijas darbiniekiem radās aizdomas, ka Rīgā, vienā no Juglas dzīvojamām mājām varētu atrasties nelegāla cigarešu ražotne. Policijas darbinieki devās uz iespējamo privātmāju un tur viņu aizdomas apstiprinājās. Notikuma vietā policisti atrada un atsavināja nedaudz vairāk nekā divas pilnas koka kastes ar jau gatavām cigaretēm, vienu kartona kasti ar baltas krāsas cigarešu filtriem, septiņus maisus un vienu kartona kasti ar tabakai līdzīgu vielu, kā arī ražošanas iekārtu, kas domāta cigarešu izgatavošanai.

Par notikušo uzsākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 191.panta 2.daļas „par muitošanai pakļauto preču, tabakas ražošanas iekārtas, tabakas un tabakas izstrādājumu ražošanai nepieciešamo līdzekļu glabāšanu Latvijas Republikas muitas teritorijā bez muitas iestāžu atļaujas, ko veikusi personu grupa pēc iepriekšējās vienošanās un lielā apmērā”.

Izmeklēšanā noskaidrots, ka likumpārkāpēji bija sākuši ražot „Jin Ling” markas cigaretes, bet pagaidām nav zināms, vai tās arī tikušas realizētas. Tāpat arī pagaidām vēl nav zināms, cik ilgi ražotne darbojusies, bet ir aizdomas, ka tās darbības laiks varētu būt bijis neilgs – aptuveni trīs mēneši.

Juglas dzīvojamajā mājā policijas darbinieki aizturēja piecus vīriešus, no kuriem divi ir 1959. gadā dzimuši Latvijas Republikas pilsoņi, bet pārējie - 1970., 1994. un 1963. gadā, no kuriem pēdējais ir Lietuvas Republikas pilsonis. Savukārt, turpinot izmeklēšanu, kriminālpolicijas darbinieki aizdomās par izdarītā noziedzīgā nodarījuma organizēšanu aizturēja 1971.g. dzimušu Latvijas pilsoni.

Trīs no aizturētajiem vīriešiem arī agrāk bija nonākuši policijas redzeslokā, viens no tiem – arī par nelikumīgām darbībām ar akcīzes precēm. Aizdomās turētajam Lietuvas pilsonim tiesa piemēroja drošības līdzekli – apcietinājumu, pārējiem piemērots drošības līdzeklis, kas nav saistīts ar brīvības atņemšanu. Pašlaik kriminālprocesā turpinās pirmstiesas izmeklēšana.             

Sagatavoja:
Toms Sadovskis
VP Rīgas reģiona pārvaldes
Preses un sabiedrisko attiecību sektora
Vecākais speciālists
tālrunis: +371 67219872 mob. +371 27878155
e-pasts: toms.sadovskis@riga.vp.gov.lv