Twitter  Draugiem  Facebook  Flickr  Teksta versija     
Sākums  Lapas karte  Meklēt


 
Visas aktualitātes Drukāt

Prokuratūrai nodod kriminālprocesu kriminālvajāšanas uzsākšanai 2010. gada 2. marts

 

2010.gada 2.martā

Valsts policijas Preses un sabiedrisko attiecību

birojs informē


Prokuratūrai nodod kriminālprocesu kriminālvajāšanas uzsākšanai


Aizvadītā mēnesī Kriminālizmeklēšanas pārvaldes (KIP) darbinieki pabeidza pirmstiesas izmeklēšanu un nodeva kriminālprocesa materiālus Rīgas tiesas apgabala prokuratūrai ar lūgumu uzsākt kriminālvajāšanu pēc Krimināllikuma 117.panta 9.daļas pret divām personām par slepkavību pastiprinošos apstākļos, kas notika 2008.gada decembrī.

2009.gada 3.martā policija saņēma informāciju par kāda 1946.gadā dzimuša vīrieša

pazušanu. Tika uzsākta bezvēsts pazudušās personas meklēšana.

2009.gadā laika posmā no aprīļa līdz jūlijam Juglas Baltezera kanālā tika atrastas sadalītas cilvēka mirstīgo atlieku daļas. Policijas darbinieki uzsāka kriminālprocesu un izmeklēšas laikā noskaidroja, ka dažādās vietās un laikā atrastās ķermeņa daļas ir bezvēsts pazudušais 1946.gadā dzimušais vīrietis.

2009.gada 27.augustā Valsts policijas (VP) Galvenās kriminālpolicijas pārvaldes (GKrPP) KIP darbinieki meklēšanas pasākumu kompleksa laikā aizdomās par 1946.gadā dzimušā vīrieša slepkavību aizturēja slepkavības organizatoru – 1957.gadā dzimušu vīrieti.

Turpinot izmeklēsanu, tika noskaidrots, ka noziegums izdarīts personu grupā, un bezvēsts pazudušo vīrieti ir noslepkavojis agrāk vāirrākkārt sodīts 1948. gadā dzimis recidīvists. Vīrietis kopš 2009.gada janvāra jau atrodas apcietinājumā aizdomās par 2008.gada oktobrī izdarītu 1989.gadā dzimušas sievietes slepklavību. Tika aizturēts un apcietināts arī nozieguma pasūtītājs.

Policijas darbinieki noskaidrojuši, ka visa šī nozieguma pamatā ir bijusi matkārība, jo bija nepieciešams atbrīvot dzīvokli mājā, kas bija paredzēta pārdošanai.

Par slepkavību sevišķi pastiprinošos apstākļos Krimināllikuma 117.panta 9.daļā paredzēts sods - mūža ieslodzījums vai brīvības atņemšana uz laiku no desmit līdz divdesmit gadiem ar policijas kontroli uz laiku līdz trim gadiem, konfiscējot mantu.

Ar cieņu,
Linda Neimane-Zobena
LR IeM Valsts policijas
Preses un sabiedrisko attiecību biroja
vecākā inspektore
Tālr.67075394; 26520000
Fakss 67075057

www.vp.gov.lv