Twitter  Draugiem  Facebook  Flickr  Teksta versija     
Sākums  Lapas karte  Meklēt


 
Visas aktualitātes Drukāt

Rīgas centrā aizturējām divus jauniešus ar zagtu motorolleru 2017. gada 12. jūlijs

Naktī uz 11.jūliju pēc pulksten 24.00 Valsts policija saņēma zvanu no Rīgas iedzīvotāja par to, ka pa Aleksandra Čaka ielas trotuāru divi aizdomīgi jaunieši stumj motorolleru. Notikuma vietā ieradās Rīgas Centra iecirkņa patruļpolicisti, kuri tur sastapa un aizturēja abus jauniešus un atsavināja motorolleru. Abi aizdomās turētie izskatījās lietojuši narkotiskās vielas.

Noskaidrojot motorollera īpašnieku, policisti viņu uzreiz informēja par notikušo. Iztrūkstoties no miega, spēkrata īpašnieks palūkojās pa logu un secināja, ka tik tiešām ir notikusi zādzība. Izrādījās, ka motorollers nozagts turpat netālu no aizturēšanas vietas – Aleksandra Čaka ielas pagalmā. Īpašnieks to nebija novietojis slēdzamā telpā, tāpēc garnadži varēja tam netraucēti piekļūt.

Aizturētie ir 27 un 18 gadus veci puiši. Vecākais no viņiem jau iepriekš nonācis policijas redzeslokā par laupīšanu, zādzību, kā arī noziegumiem, kas saistīti ar narkotisko vielu nelikumīgu apriti.

Saistībā ar notikušo uzsākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 175. panta otrās daļas – par zādzību, ja to izdarījusi personu grupa pēc iepriekšējas vienošanās. Par šādu noziegumu likumā paredzēta brīvības atņemšana uz laiku līdz četriem gadiem vai īslaicīga brīvības atņemšana, vai piespiedu darbs, vai naudas sods. Ja ekspertīze apliecinās, ka jaunieši aizturēšanas brīdī atradušies narkotisko vai psihotropo vielu ietekmē, viņiem ļikumā noteiktajā kārtībā būs jāatbild arī par šo noziegumu.

Pēc kriminālprocesuālo darbību veikšanas motorollers tiks atdots tā likumīgajam īpašniekam.

Aicinām iedzīvotājus parūpēties par sava transportlīdzekļa drošu novietošanu, lai tas nekļūtu par kārdinājumu garnadžiem.

(Ilustratīvs attēls: pixabay.com.)