Twitter  Draugiem  Facebook  Flickr  Teksta versija     
Sākums  Lapas karte  Meklēt


 
Visas aktualitātes Drukāt

Nebrauc miegains! 2012. gada 11. septembris

Projekta partneri ir Igaunijas, Latvijas un Krievijas pašvaldības un satiksmes drošības dienesti un organizācijas - Valsts policija, CSDD, AS "Latvijas valsts ceļi", Rallija kubs "Ajags LATVIA", Igaunijas ceļu pārvalde, Pleskavas apgabala valsts satiksmes drošības inspekcija u.c. - kopā ap 20 partneri. Mobilizējot pārrobežu resursus satiksmes drošības uzlabošanai Igaunijas, Latvijas un Krievijas pierobežā, projekta ietvaros tiks organizētas vairākas starptautiskas satiksmes drošības akcijas, sevišķi akcentējot jauno satiksmes dalībnieku drošību. Piemēram, 2013.gada maijā tiks rīkota akcija velo braucējiem, kuras ietvaros notiks gan teorētiskās, gan praktiskās sacensības, kā rezultātā uzvarētāji varēs patrulēt kopā ar ceļu policistiem Rēzeknē. Tiks izveidoti 5 satiksmes noteikumu un velo braukšanas apmācību parki. Satiksmes drošība tiks uzlabota 50 km garumā 12 Igaunijas, Latvijas un Krievijas pilsētās, investējot ceļu infrastruktūrā 1,6 milj. eiro. Kopējais projekta budžets ir 1,8 milj.eiro.

Sadarbībā ar CSDD Rēzeknes reģionālo nodaļu un Latvijas Valsts robežsardzes Ludzas pārvaldi projekta akcijas "Nebrauc miegains!" ietvaros šī gada 12.-14.septembrī Terehovas robežkontroles punktā tiks veikti miegainības mērījumi. Mērījumus veiks Leons Blumfelds, Rīgas Stradiņa universitātes Cilvēka fizioloģijas un bioķīmijas katedras docents un pētījuma vadītājs. Akcijas laikā tiks pētīts, kā jūtas un kāda ir miegainības pakāpe autovadītājam, stāvot pie robežšķērsošanas punktiem 2, 5, 12 stundas un pat vairākas diennaktis, līdz ar to apdraudot savas un arī pārējo pilsoņu dzīvības. Iepriekš Rīgas Stradiņa universitātes veiktie pētījumi Latvijas pierāda, ka trešdaļa autovadītāju riskē iemigt pie auto stūres. Vairāk nekā 90 % no riska grupas šoferiem šo problēmu neapzinās. Neizgulējies un noguris autovadītājs reaģē lēnāk, nespēj laikus pieņemt lēmumu vai pat uz sekundi iesnaužas. Miegains šoferis tiek pielīdzināts iereibušam autovadītājam. Sekundes miega iespaidā autovadītāji neapzinoties nobrauc no ceļa, apmet kūleņus, ieskrien stabā vai izraisa frontālas sadursmes. Speciālisti ir pierādījuši, ka nepieciešams piecpadsmit minūšu, bet ne vairāk, ilgs miegs, pēc kura nogurušie autovadītāji var turpināt ceļu.

Projekta ietvaros Latvijas - Krievijas un Igaunijas - Krievijas robežšķērsošanas punktos tiks uzstādīti stendi un izplatīti bukleti ar vēstījumiem un saukļiem - "Nebrauc miegains!", "Atpūties un brauc!", "Izgulies un brauc!", "15 minūtes miega var izglābt Tev dzīvību!".
 

Igaunijas – Latvijas – Krievijas Pārrobežu sadarbības programma Eiropas kaimiņattiecību un partnerības instrumenta ietvaros 2007. – 2013. finansiāli atbalsta kopīgus pārrobežu attīstības pasākumus, lai uzlabotu reģiona konkurētspēju, izmantojot tā potenciālu un izdevīgo atrašanās vietu krustcelēs starp ES un Krievijas Federāciju. Programmas mājas lapa: www.estlatrus.eu