Twitter  Draugiem  Facebook  Flickr  Teksta versija     
Sākums  Lapas karte  Meklēt


 
Visas aktualitātes Drukāt

Aizdomās par nelikumīgu alkoholisko dzērienu realizāciju aizturētas divas kriminālpolicijas amatpersonas 2012. gada 26. jūnijs

Noskaidrots, ka aizturētie nelikumīgi realizējuši spirtu trešajām personām un šobrīd VP IDB tiek pārbaudīta viņu saistība ar citiem noziedzīgiem nodarījumiem.

Par minēto faktu uzsākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 318.panta 2.daļas “Par valsts amatpersonas izdarītām tīšām darbībām, ļaunprātīgi izmantojot dienesta stāvokli, ja tās izraisījušas smagas sekas vai ja tās izdarītas mantkārīgā nolūkā”, kas paredz sodu ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz astoņiem gadiem vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu līdz simt piecdesmit minimālajām mēnešalgām, atņemot tiesības ieņemt noteiktus amatus uz laiku no viena gada līdz pieciem gadiem vai bez tā un pēc Krimināllikuma 221¹.panta 2.daļas “Par nelikumīgu alkoholisko dzērienu realizāciju, ja tas izdarīts atkārtoti vai lielā apmērā vai ja tās izdarījusi personu grupa pēc iepriekšējas vienošanās”, kas paredz sodu ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz pieciem gadiem vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu līdz simt minimālajām mēnešalgām, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas.

Uzsāktajā kriminālprocesā turpinās pirmstiesas izmeklēšana un abām amatpersonām noteikts noteiktas nodarbošanās aizliegums jeb aizliegums ieņemt amatus, kas saistīti ar lēmumu pieņemšanu.

Valsts policija aicina sniegt informāciju Iekšējam drošības birojam par gadījumiem, kad policijas darbinieki nav godprātīgi pildījuši savus dienesta pienākumus vai arī pārkāpuši likumā noteiktās normas. Informāciju var sniegt zvanot uz anonīmo uzticības tālruni (automātiskais atbildētājs) – 67075456.

 

Sagatavoja:
Sintija Virse
Valsts policijas
Sabiedrisko attiecību nodaļas
vecākā inspektore
Tālr. 67075394; 26368442
sintija.virse@vp.gov.lv