Twitter  Draugiem  Facebook  Flickr  Teksta versija     
Sākums  Lapas karte  Meklēt


 
Visas aktualitātes Drukāt

Šogad licences anulētas 61 apsardzes firmai 2012. gada 28. maijs

Iemesli, kāpēc licences tiek anulētas ir dažādi, taču visbiežāk par šāda lēmuma pamatu kalpo vairāku pārkāpumu kopums. Biežākie pārkāpumi saistāmi ar licences darbības laikā noteikto prasību neievērošanu, piemēram, kad, neinformējot licencēšanas komisiju un nesaņemot atzinumu, ka uz personām neattiecas likumā noteiktie ierobežojumi, tiek izdarītas izmaiņas valdes sastāvā, netiek veikta obligātā civiltiesiskās atbildības apdrošināšana. Tāpat nereti uzņēmumi nav sasniedzami savā juridiskajā adresē, tie nepilda nodokļu saistības vai, sniedzot apsardzes pakalpojumus, nodarbina personas bez apsardzes sertifikātiem, nodarbināto apliecībām, atsevišķos gadījumos arī bez darba līgumiem.

Valsts policija aicina iedzīvotājus un juridiskās personas pirms apsardzes pakalpojuma sniedzēja izvēles pievērst uzmanību tam, vai konkrētajam komersantam piešķirtās licences joprojām ir derīgas (slēdzot līgumu, var lūgt uzrādīt licenci, par tās esamību pārliecināties var arī Valsts policijas mājas lapā). Savukārt tos, kuri jau saņem šādus pakalpojumus, aicinām pārliecināties, vai komersants neturpina sniegt apsardzes pakalpojumu pēc licences anulēšanas. Par komercdarbību bez speciālās atļaujas (licences) ir paredzēta administratīvā atbildība.

Policija aicina cilvēkus sniegt informāciju, ja kāda no zemāk publicētajām apsardzes firmām joprojām turpina darbību.

Informāciju var sniegt vietējā policijas struktūrvienībā (iecirknī) vai Valsts policijas licencēšanas komisijai (Čiekurkalna 1.līnija 1, k-4, Rīga, LV-1026, tālr.67208201, 67208227, 67208213, , ).

Valsts policijas mājas lapā licenču un sertifikātu sarakstu sadaļā pieejama plašāka informācija par to, kuriem apsardzes komersantiem ir licences un kuriem tās ir anulētas - http://www.vp.gov.lv/?id=613&said=613

 

Sagatavoja:
Lita Juberte
Valsts policijas
Sabiedrisko attiecību nodaļas
vecākā speciāliste
T. 67075014; 26490715
lita.juberte@vp.gov.lv