Twitter  Draugiem  Facebook  Flickr  Teksta versija     
Sākums  Lapas karte  Meklēt


 
Visas aktualitātes Drukāt

Valsts policijas Iekšējās drošības biroja darbinieki aizdomās par kukuļa pieprasīšanu un pieņemšanu aizturēja divus ceļu policijas darbiniekus 2011. gada 14. septembris

Šī gada 12.septembrī Valsts policijas Iekšējās drošības biroja darbinieki,  veicot operatīvos pasākumus, aizdomās par kukuļa pieprasīšanu un pieņemšanu aizturēja Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Ceļu policijas bataljona darbiniekus – 1970. un 1978. gadā dzimušus vīriešus.

Aizturētie policijas darbinieki, pildot dienesta pienākumus, par ceļu satiksmes noteikumu prasību neievērošanu, apturēja kādu autovadītāju. Lai vadītājam netiktu noformēts administratīvā pārkāpuma protokols, ceļu policijas darbinieki pieprasīja un pieņēma kukuli Ls 20 apmērā.

Valsts policijas Iekšējās drošības birojā par minēto faktu uzsākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 320.panta 3.daļas „Par kukuļa pieprasīšanu un pieņemšanu, ko izdarījusi valsts amatpersona,  izmantojot savu dienesta stāvokli”, kas paredz sodu ar brīvības atņemšanu uz laiku no trim līdz desmit gadiem, konfiscējot mantu, atņemot tiesības uz noteiktu nodarbošanos vai tiesības ieņemt noteiktu amatu uz laiku līdz pieciem gadiem vai bez tā.

Abi aizturētie darbinieki ievietoti Īslaicīgās aizturēšanas vietā.

Uzsāktajā kriminālprocesā turpinās pirmstiesas izmeklēšana. 

 

Sagatavoja:
Lita Juberte
Valsts policijas
Sabiedrisko attiecību nodaļas
vecākā speciāliste
T. 67075014