Twitter  Draugiem  Facebook  Flickr  Teksta versija     
Sākums  Lapas karte  Meklēt


 
Visas aktualitātes Drukāt

Pateicoties iedzīvotāja vērībai, Valsts policija aizturējusi vīrieti, kurš pie stūres sēdies spēcīgā alkohola reibumā 2011. gada 27. aprīlis

2011.gada 27.aprīlī

Valsts policijas Sabiedrisko attiecību

nodaļa informē

 

Pateicoties iedzīvotāja  vērībai,  Valsts policija aizturējusi  vīrieti, kurš pie stūres sēdies spēcīgā alkohola reibumā

Šā gada  25. aprīlī  Sējas novadā  Valsts policijas darbinieki  aizturēja vīrieti, kurš pie stūres bija sēdies alkohola reibumā un bez vadītāja tiesībām. Vīrieti izdevies aizturēt pateicoties iedzīvotājam, kurš informēja policijas darbiniekus par iespējamu pārkāpumu.

25. aprīlī 1978. gadā dzimis vīrietis vadītāja automašīnu Mazda 626 pa autoceļu Loja-Sēja. Minēto automašīnu apturēja viņa kaimiņš - 1972. gadā dzimis vīrietis, kurš pamanīja „aizdomīgi” braucošo automašīnu un aicināja to apstāties. 1978. gadā dzimušais vīrietis automašīnu apturēja, jo vīrieši ir viens otram pazīstami.  Runājot ar kaimiņu, 1972. gadā dzimušais vīrietis sajūta alkohola smaku un izsauca Ceļu policiju, jo saprata, ka 1978. gadā dzimušias vīrietis vadīja automašīnu alkohola reibumā.

Pēc izsaukuma saņemšanas, notikuma vietā  ieradās Valsts policijas darbinieki, un vīrietis tika nogādāts medicīnas iestādē, lai noskaidrotu alkohola saturu asinīs. Pārbaudes rezultātā tika konstatēts, ka vīrietis pie stūres  bija sēdies 3,29 promiļu reibumā. Tāpat tika noskaidrots, ka vīrietim  nav  vadītāja tiesību.

Par minēto faktu uzsākts kriminālprocess  pēc Krimināllikuma 262.panta 2.daļas (par transportlīdzekļa vadīšanu vai mācīšanu vadīt transportlīdzekli, ja nav transportlīdzekļa vadīšanas tiesību un ja vadītājs atrodas alkohola, narkotisko, psihotropo, toksisko vai citu apreibinošu vielu ietekmē)

Valsts policija izsaka pateicību iedzīvotājam, kurš nepalika vienaldzīgs un informēja policiju par bīstamo situāciju.

Valsts policija aicina iedzīvotājus atbildīgi izturēties  pret gadījumiem, kad šoferis sēdies pie stūres alkohola reibumā, ziņojot par šādiem gadījumiem Valsts policijai.   

Sagatavoja:

Zane Maskaļonoka

Valsts policijas

Sabiedrisko attiecību nodaļas

vecākā inspektore

67075014; 29374566

Zane.maskalonoka@vp.gov.lv