Twitter  Draugiem  Facebook  Flickr  Teksta versija     
Sākums  Lapas karte  Meklēt


 
Visas aktualitātes Drukāt

Kriminālvajāšanai nodots kriminālprocess par mazgadīga bērna nāves apstākļiem Kuldīgas novada Rudbāržos 2010. gada 2. jūnijs

2010.gada 2.jūnijā

Valsts policijas Preses un sabiedrisko attiecību

birojs informē

Kriminālvajāšanai nodots kriminālprocess par mazgadīga bērna nāves apstākļiem Kuldīgas novada Rudbāržos

Šā gada 7. aprīlī Kuldīgas novadā,  kādās  Rudbāržu pagasta mājās NMP darbinieki konstatēja  2007. gadā dzimušas meitenītes  bioloģisko nāvi. Uz notikuma vietu izbrauca policijas darbinieki un   saistībā ar notikušo tika uzsākts kriminālprocess pēc KL 13. nodaļas. Tika nozīmēta tiesu medicīniskā ekspertīze.

Eksperta atzinumā konstatēts, ka  bērna nāve varēja  iestāties no trulas galvas traumas. Šādi miesas bojājumi varēja tikt iegūti vairākas nedēļas pirms nāves iestāšanās un ir pieskaitāmi pie smagiem miesas bojājumiem, kas ir  bīstami dzīvībai.

Pamatojoties uz izmeklēšanas gaitā iegūtajiem  faktiem, 28. maijā par aizdomās turētajiem  atzīti meitenītes aizbildņi  pēc KL 141. panta 2.daļas  (par tādas personas apzinātu atstāšanu  bez palīdzības, kura atrodas dzīvībai bīstamā stāvoklī un kurai nav iespējas saglabāt sevi mazgadības, vecuma, slimības vai savas nevarības dēļ, ja vainīgajam bijusi iespēja sniegt cietušajam palīdzību un bijis pienākums rūpēties par viņu vai arī vainīgais pats viņu nostādījis dzīvībai bīstamā stāvoklī). Šajā gadījumā nav tikusi  nodrošināta nepieciešamā medicīniskā palīdzība.

2010.gada 31.maijā Krimināllieta tika nosūtīta Kuldīgas rajona prokuratūrai kriminālvajāšanas uzsākšanai pret aizdomās turētajiem.

Informāciju sagatavoja:

Jolanta Knīse
VP Kurzemes reģiona pārvaldes
priekšnieka palīdze
t.63404604
jolanta.knise@kurzeme.vp.gov.lv