Twitter  Draugiem  Facebook  Flickr  Teksta versija     
Sākums  Lapas karte  Meklēt


 
Visas aktualitātes Drukāt

Aizturēta grupa par norēķinu karšu informācijas zādzībām Rīgā 2010. gada 25. marts

 

2010.gada 25.martā

Valsts policijas Preses un sabiedrisko attiecību

birojs informē
Aizturēta grupa par norēķinu karšu informācijas zādzībām Rīgā

2010.gada 22.martā LR IeM Valsts Policijas Galvenās Kriminālpolicijas pārvaldes Ekonomikas policijas pārvaldes 1.nodaļas darbinieki sadarbībā ar vienas Latvijas bankas drošības dienesta darbiniekiem un Eiropola darbiniekiem, veicot operatīvos meklēšanas pasākumus par norēķinu karšu datu nolasīšanas un datu uzglabāšanas ierīču uzstādīšanu uz bankomātiem Rīgas pilsētā, noziedzīga nodarījuma izdarīšanas brīdī aizturēja 1984.gadā dzimušu Igaunijas pilsoni un 1981.gadā dzimušu agrāk tiesātu Bulgārijas pilsoni. Tālākajā darbā aizturēts trešais grupas dalībnieks, agrāk tiesāts 1983.gadā dzimis Igaunijas pilsonis.

Aizturot šo starptautisko noziedzīgo grupu no bankomātiem Rīgā policijas darbinieki noņēma 3 norēķinu karšu datu nolasīšanas un uzglabāšanas ierīces. Personu kratīšanas un automašīnas apskates laikā pie aizturētajiem atrasti lietiskie pierādījumi, kas attiecas uz minēto noziedzīgo nodarījumu izdarīšanu. Par minēto faktu kriminālprocess uzsākts pēc KL 193.1 panta 3.daļas. Turpinās pirmstiesas izmeklēšanā.

Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesa visiem aizturētajiem aizdomās turētajiem ir piemērojusi drošības līdzekli – apcietinājums.

Policijas darbinieki ir noskaidrojuši arī ceturto grupas dalībnieku, tas ir 1989.gadā dzimušais Bulgārijas pilsonis Ivan Bolyukov, kurš pārvietojas ar vieglo automašīnu OPEL ASTRA, kurai ir Itālijas valsts numura zīme: DD682DB. Ir izsludināta viņa meklēšana. Ja Jūsu rīcībā ir informācija par aizdomās turamā Ivan Bolyukov iespējamo atrašanās vietu vai jeb kāda cita informācija par viņu, zvanīt pa tālruņa numuru 67208670 vai vērsties tuvākajā policijas iecirknī. Informācijas sniedzējiem anonimitāte garantēta.


Policijai ir pamats uzskatīt, ka minētā grupa veikusi līdzīgas darbības arī |Igaunijas Republikā.

Sagatavoja:
Aigars Bērziņš
Valsts policijas
Preses un sabiedrisko attiecību biroja
vecākais inspektors
Tālr.67829480
Mob.tālr.29378067
aigars.berzins@vp.gov.lv