Twitter  Draugiem  Facebook  Flickr  Teksta versija     
Sākums  Lapas karte  Meklēt


 
Visas aktualitātes Drukāt

Lepojamies ar kolēģiem, kuri no degošas ēkas izglāba cilvēkus! 2018. gada 10. aprīlis

Aizvadītajās brīvdienās, 7.aprīlī, trīs mūsu darbinieki, patrulējot Rīgas Teikas iecirkņa apkalpojamajā teritorijā, ap pussešiem vakarā saņēma informāciju, ka Rīgā, Līdumu ielā daudzstāvu ēkā deg kāds dzīvoklis.
Notikuma vietā ierodoties pirmajiem, policisti konstatēja, ka pirmās kāpņu telpas trešajā stāvā deg dzīvoklis ar atklātu liesmu, kura sniedzās ārā pa dzīvokļa logu uz augšu. Varēja redzēt, ka dzīvokļos virs degošā dzīvokļa joprojām atrodas cilvēki. Nekavējoties tika pieņemts lēmums doties palīgā glābt cilvēkus no degošās ēkas. No sākuma policisti nevarēja iekļūt ēkā, jo durvīm bija koda atslēga, taču kāds no apkārt esošajiem tās pašas mājas iedzīvotājiem atslēdza kāpņutelpas durvis. Evakuācijas brīdī ēkā bija liels sadūmojums, tādēļ likumsargi sāka dauzīt pie dzīvokļu durvīm un teikt cilvēkiem, lai nekavējoties pamet šo ēku. Divi no ēkas iedzīvotājiem paši saviem spēkiem nevarēja izkļūt no piedūmotās mājas, tādēļ policisti viņus iznesa ārā. 
Drīz vien notikuma vietā ieradās darbinieki no Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta un uzsāka dzēšanas darbus, kā arī papildspēki no Valsts policijas un Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta darbinieki.
Pēc neilga brīža likumsargi pamanīja, ka ēkas otrā pusē uz balkoniem atrodas vēl iedzīvotāji. Likumsargi nekavējoties reaģēja, un viens no policistiem pa izbīdāmajām kāpnēm nokļuva ēkas ceturtā stāva balkonā un palīdzēja evakuēt tur esošos cilvēkus – vienu nepilngadīgu personu un divus pieaugušos.

Paldies kolēģiem par pašaizliedzīgo un varonīgo rīcību!