Twitter  Draugiem  Facebook  Flickr  Teksta versija     
Sākums  Lapas karte  Meklēt


 
Visas aktualitātes Drukāt

Valsts policijas ētikas komisija uzsāk darbu 2015. gada 6. jūlijs

Š.g. 6.jūlijā notika Valsts policijas ētikas komisijas pirmā sēde, kuras laikā tika ievēlēts komisijas priekšsēdētājs un viņa vietnieks. Par priekšsēdētāju ievēlēts VP Rīgas reģiona pārvaldes Iekšējās izmeklēšanas biroja Disciplinārās uzraudzības nodaļas priekšnieks A.Čurkste, par vietnieku – VP Latgales reģiona pārvaldes Preiļu iecirkņa priekšnieks A.Salenieks.

Kā teikts ētikas komisijas nolikumā, tā „izveidota ar mērķi sekmēt un nostiprināt Valsts policijas ētikas kodeksa normu īstenošanu un ievērošanu Valsts policijā.”

Ētikas komisijas uzdevums būs izvērtēt iespējamos ētikas kodeksa normu pārkāpumus, analizēt un risināt ētiska rakstura domstarpības, kā arī veicināt VP darbinieku izpratni par ētikas jautājumiem.

2014.gada 16.septembrī Valsts policijā stājās spēkā iekšējie noteikumi Nr.36 “Valsts policijas ētikas kodekss” (turpmāk – Ētikas kodekss), kurā tika noteikti Valsts policijas darbinieka ētiskas un profesionālas uzvedības pamatprincipi un rīcība. Ētikas kodeksam ir būtiska nozīme ētiskas un profesionālas vides veicināšanā, kas stiprina sabiedrības uzticību policijai un korupcijas risku novēršanā Valsts policijas amatpersonu darbībā.

Jaunajā Ētikas kodeksā ir saturiski paplašināti skaidroti Valsts policijas darbinieka ētikas pamatprincipi, kā arī, atšķirībā no iepriekšējiem ir paredzēti daži jaunievedumi. Tā, atsevišķā nodaļā ir noteiktas prasības tiešā priekšnieka (vadītāja) ētikai, kā arī ieviests jauninājums – “Valsts policijas ētikas komisija”.

Jāatgādina, ka ikvienai VP amatpersonai (darbiniekam) jāievēro Ētikas kodeksā noteiktie ētikas pamatprincipi un vispārējās uzvedības normas gan pildot darba pienākumus, gan ārpus darba laika un vietas, nenodarot kaitējumu VP interesēm un prestižam.