Twitter  Draugiem  Facebook  Flickr  Teksta versija     
Sākums  Lapas karte  Meklēt


 
Kas ir jānorāda sūdzībā (iesniegumā) Drukāt

Kas ir jānorāda sūdzībā (iesniegumā)

Sūdzība jāiesniedz rakstiski, brīvā formā. Sūdzībā ir noteikti jānorāda:

  • notikuma apstākļus;
  • policijas darbinieka vārdu un darbavietu, bet ja tas nav zināms, iespējamās pazīmes, kas palīdzētu noskaidrot vainīgo personu;
  • kādā veidā ir aizskartas Jūsu tiesības;
  • iespējamie pierādījumi, kas norādītu uz policijas darbinieka vainu;
  • vai esat sūdzību iesnieguši arī citās tiesību aizsardzības institūcijās, kādi bijuši izskatīšanas rezultāti;
  • savus personas datus un adresi, ja ir iespējams, kontakttālruni.

Ja Jūs esat ticis aizskarts fiziski, Jums noteikti, iespējami drīzāk pēc notikuma, ir jāvēršas medicīnas iestādē, kur tiktu fiksēti Jums nodarītie miesas bojājumi. Gadījumā, ja Jūs to neizdarīsiet, izskatot sūdzību nebūs iespējams pierādīt, ka miesas bojājumus Jums ir nodarījis tieši policijas darbinieks, nevis kāda cita persona. Tas ir iespējams situācijā, kad Jūs esat vērsies medicīnas iestādē diennakti pēc tam, kad noticis incidents ar policijas darbinieku.

Ja Jūs lūgsiet neizpaust savus personas datus, tas var apgrūtināt sūdzības izskatīšanu. Piemēram, lai pieprasītu paskaidrojumu par kādu situāciju no policijas darbinieka, viņam ir jāzina pret kādu personu viņš ir pieļāvis nekorektu vai nepamatotu rīcību.

Atcerieties, ka Jūs esat atbildīgi par iesniegtās informācijas patiesīgumu un bez ticamiem un objektīviem pierādījumiem nav iespējama policijas darbinieka saukšana pie atbildības.