Twitter  Draugiem  Facebook  Flickr  Teksta versija     
Sākums  Lapas karte  Meklēt


 
Jaunumi Drukāt

Esi atbildīgs – nebrauc reibumā! 2020. gada 09. aprīlis

Līdz ar ārkārtējo situāciju valstī ir samazinājusies satiksmes plūsma, taču autovadītāji aizvien ir pārgalvīgi un bezatbildīgi – joprojām tiek fiksēti gadījumi, kad tie pie spēkrata stūres izvēlas sēsties alkohola reibumā. Šajā otrdienā Rīgas reģionā vien tika fiksēti 11 autovadītāji, kuri bija sēdušies pie stūres alkohola reibumā, sešiem no tiem pat nebija transportlīdzekļa vadīšanas apliecības.

Valsts policija nosoda šādu autobraucēju rīcību, jo braukšana alkoholisko dzērienu ietekmē ir ļoti smags pārkāpums – dzērājšoferi apdraud gan savu, gan apkārtējo satiksmes dalībnieku drošību. Nekas neattaisno autovadītāju rīcību sēsties pie stūres reibumā, jo tam var būt smagas un pat letālas sekas.

No šī gada 1. aprīļa līdz 8. aprīlim valstī kopumā fiksēti 75 gadījumi, kad autobraucēji vadījuši savu spēkratu alkohola reibumā, no tiem 13 bijuši bez vadītāja apliecībām. 7. aprīlī Rīgas reģionā tika konstatēti pat 11 dzērājšoferi, no kuriem seši bija bez vadītāja apliecībām.

Aicinām ikvienu satiksmes dalībnieku būt atbildīgam un pasargāt sevi un citus no neapdomīgas rīcības sekām. Nebrauc un neļauj braukt citiem reibumā! Arī līdzcilvēkiem ir liela ietekme, lai atturētu no sēšanās pie stūres reibuma stāvoklī. Tādēļ aicinām ikvienu rūpēties par apkārt esošajiem cilvēkiem – ja neizdodas atturēt kādu no braukšanas reibuma stāvoklī, aicinām par to ziņot policijai, zvanot 110.

Transportlīdzekļa vadīšana ar alkohola lietošanu ir nesavienojama! Arī nākamajā dienā pēc alkoholisko dzērienu lietošanas, nav ieteicams vadīt transportlīdzekli, jo alkohola koncentrācija asinīs joprojām var būt paaugstināta, līdz ar to autovadītāja reakcija un koncentrēšanās uz satiksmi būs pazemināta.

❗️Aicinām ikvienu būt atbildīgam arī šajās svētku brīvdienās un nesēsties pie stūres alkohola reibumā. Neskatoties uz to, ka ir svētku brīvdienas, aicinām ievērot ārkārtējās situācijas noteiktos ierobežojumus – šobrīd ir aizliegti jebkādi privāti pasākumi, ja tajos piedalās iedzīvotāji, kuri nedzīvo kopā. Tas nozīmē, ka svinības vai ciemošanās pie radiem, draugiem, vecvecākiem, pasēdēšana dārzā ar kaimiņiem vai jebkādi citi privāti satikšanās pasākumi ir aizliegti!

 

Visas aktualitātes