Twitter  Draugiem  Facebook  Flickr  Teksta versija     
Sākums  Lapas karte  Meklēt


 
Jaunumi Drukāt

Policisti kādā garāžā Rīgā uziet nelegālo akcīzes preču uzglabāšanas vietu; aizturēts šo preču tirgotājs 2020. gada 8. janvāris

2019. gada decembrī uzsākta kriminālprocesa ietvaros, izmantojot operatīvās darba metodes un taktiku, Valsts policijas likumsargi nonāca pa pēdām 1969. gadā dzimušam vīrietim, kurš Rīgā nodarbojās ar nelegālo akcīzes preču realizāciju.

Vakar, 6. janvārī, Valsts policijas Rīgas Ziemeļu iecirkņa likumsargi aizdomās turēto vīrieti aizturēja pie garāžas Rīgā, kur tika glabātas nelikumīgās akcīzes preces.

Veicot kratīšanu garāžā, policisti konstatēja un atsavināja 263 200 cigarešu ar Baltkrievijas akcīzes markām, 39 litrus XP10, 23 litrus degvīna “Deluxe”, 13 litrus degvīna “Nemiroff”, kā arī 400 litru nelegālās dīzeļdegvielas.

Atsavinātajam nelegālajam alkoholam un dīzeļdegvielai tiks veikta ekspertīze un aprēķināts valstij nodarītais kaitējums. Taču jau tagad lēšams, ka visu atsavināto preču vērtība “melnajā” tirgū ir apmēram 30 000 līdz 40 000 eiro. Atsavinātās preces tiks nodotas Nodrošinājuma valsts aģentūrai un pēc ekspertīzes tiks lemts par to iznīcināšanu.

Policijas rīcībā esošā pašreizējā informācija liecina, ka aizdomās turētais vīrietis nelegālās akcīzes preces ilgstoši tirgojis rīdziniekiem, pats tās piegādājot. Savukārt pircēji šīs preces realizējuši tālāk citiem.

Jāpiemin, ka aizturētais vīrietis jau iepriekš ir sodīts par pārkāpumiem akcīzes preču jomā.

Saistībā ar notikušo uzsākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 221.1 panta pirmās daļas – par nelegāli izgatavotu vai viltotu alkoholisko dzērienu vai spirtu saturošu šķidrumu, kuri nav alkoholiskie dzērieni, bet kurus piedāvā kā alkoholiskos dzērienus, realizāciju. Par šādu noziegumu likumā paredzēta brīvības atņemšana uz laiku līdz vienam gadam vai īslaicīga brīvības atņemšana, vai piespiedu darbs, vai naudas sods.

Valsts policija aicina iedzīvotājus aktīvi ziņot par nelegālo akcīzes preču tirdzniecības vietām. Informēt policiju iespējams pa tālruņa numuru 110 vai vēršoties tuvākajā iecirknī. Tāpat nelegālā alkohola, cigarešu un narkotiku tirdzniecības vietas ātri un ērti iespējams atzīmēt Iekšlietu ministrijas interaktīvajā kartē:
www.ic.iem.gov.lv/gis2/ .

 

Visas aktualitātes