Twitter  Draugiem  Facebook  Flickr  Teksta versija     
Sākums  Lapas karte  Meklēt


 
Jaunumi Drukāt

Par Rīgas Centrālās stacijas tunelī izdarītu kabatzādzību nekavējoties aizturējām divus vīriešus 2019. gada 12. septembris

Vakar, 10. septembrī, Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Kriminālpolicijas pārvaldes 2. biroja 4. nodaļas policisti veica darba pienākumus kabatzādzību apkarošanas jomā Rīgas Centrālās stacijas rajonā. Likumsargi ievēroja divus aizdomīgus vīriešus, kuri no stacijas devās uz gājēju tuneli. Abi vīrieši kādu brīdi stāvēja tunelī, vērojot apkārtējos cilvēkus. Tad šīs personas sāka sekot kādam vīrietim, kurš devās pa tuneļa kāpnēm augšup. Pārinieki no abām pusēm ielenca potenciālo upuri un viens no viņiem no jakas kabatas izvilka naudas maku, kurā atradās 120 eiro, un ar guvumu devās atpakaļ.

Cietušais zādzību pat nebija pamanījis, taču policisti jau bija zagļiem pa pēdām. Turpat notikuma vietā likumsargi abus vīriešus aizturēja un nogādāja Valsts policijas Rīgas Latgales iecirknī. Nozagtais maks tika atgūts.

Aizturētie ir dzimuši 1979. un 1982. gadā un abi jau iepriekš sodīti par kabatzādzībām. Turklāt vecākais no viņiem nonācis policijas redzeslokā arī par citiem mantiskiem noziegumiem.

Saistībā ar notikušo sākotnēji uzsākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 180. panta pirmās daļas – par zādzību nelielā apmērā. Par šādu noziegumu likumā paredzēta brīvības atņemšana uz laiku līdz vienam gadam vai īslaicīga brīvības atņemšana, vai piespiedu darbs, vai naudas sods.

Aizturētie šobrīd atrodas izolatorā, un tuvākajā laikā tiks lemts jautājums par drošības līdzekļa piemērošanu šīm personām.

Valsts policija atgādina iedzīvotājiem, ka kabatzagļi savu upuri visbiežāk noskata no neuzmanīgāko vidus ļaužu pilnās vietās – stacijā, gājēju tuneļos, sabiedriskajā transportā un to pieturvietās. Tāpēc šajās vietās jābūt īpaši piesardzīgiem. Maki, telefoni un citas vērtīgas mantas jāglabā iekškabatās un soma pēc iespējas jānēsā priekšpusē un jāpietur. Ja gadījies ciest no kabatzādzības vai zādzības mēģinājuma, nekavējoties uzreiz pēc notikušā jāzvana policijai pa tālruņa numuru 110.

(Attēlam ir ilustratīva nozīme.)

 

Visas aktualitātes