Twitter  Draugiem  Facebook  Flickr  Teksta versija     
Sākums  Lapas karte  Meklēt


 
Jaunumi Drukāt

Kārtējo reizi konflikts alkohola lietošanas laikā atņēmis cilvēka dzīvību 2019. gada 19. jūnijs

Sestdien, 15. jūnijā, ap pulksten septiņiem no rīta, kāda Maskavas forštates iedzīvotāja pie daudzdzīvokļu nama pamanīja mirušu vīrieti un par to paziņoja Valsts policijai. Notikuma vietā ieradās Valsts policijas Rīgas Latgales iecirkņa policisti, kuri guva apstiprinājumu, ka uz zemes atrodas vīrieša līķis ar durtu brūci sirds apvidū. Turpat netālu puķu dobē bija iesprausts nazis.

Policisti nekavējoties uzsāka notikušā izmeklēšanu un pavisam drīz netālu no notikuma vietas aizturēja iespējamo vainīgo personu – 1978. gadā dzimušu vīrieti, kurš jau iepriekš nonācis policijas redzeslokā par miesas bojājumu nodarīšanu. Aizturēšanas brīdī vīrietis bija apmēram vienu promili stiprā alkohola reibumā.

Aptaujājot vietējos iedzīvotājus, policisti noskaidroja, ka vienā no dzīvokļiem alkohola lietošanas laikā regulāri notiek skaļi konflikti. Izrādījās, ka tur dzīvojis aizturētais vīrietis un iepriekšējā naktī kārtējo reizi pie sevis rīkojis iedzeršanu. Tās laikā starp namatēvu un viesi iesācies strīds par apēstās pārtikas un izdzertā alkohola daudzumu. Strīda laikā namatēvs otram vīrietim iedūris ar nazi sirds rajonā, pēc kā cietušais gāja bojā. Kādu laiku līķis atradies dzīvoklī, taču vēlāk ļaundaris sajutis nepatīkamu smaku, tāpēc izvilcis bojāgājušo pagalmā, kur viņu arī atstājis. Tāpat vīrietis netālu dobē atstājis arī asiņaino nazi.

Saistībā ar notikušo uzsākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 125. panta trešās daļas – par tīša smaga miesas bojājuma nodarīšanu, kas vainīgā neuzmanības dēļ bijis par iemeslu cietušā nāvei. Par šādu noziegumu likumā paredzēta brīvības atņemšana uz laiku no trim līdz 15 gadiem, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas, un ar probācijas uzraudzību uz laiku līdz trim gadiem vai bez tās.

Tiesa aizdomās turētajam ir piemērojusi drošības līdzekli apcietinājumu.

(Attēlam ir ilustratīva nozīme.)

 

Visas aktualitātes