Twitter  Draugiem  Facebook  Flickr  Teksta versija     
Sākums  Lapas karte  Meklēt


 
Jaunumi Drukāt

Valsts policija par vardarbību pret mazgadīgajiem no divām ģimenēm izņem bērnus 2019. gada 16. aprīlis

Vakar, 15. aprīlī, ap pulksten 17.00 Valsts policijas Rīgas Zemgales iecirkņa policisti saņēma informāciju par kādu sievieti, kura atrodas alkohola reibumā un fiziski iespaido savus piecus bērnus. Policisti ieradās norādītajā adresē, kur sastapa agresīvi noskaņotu 1984. gadā dzimušu sievieti, kura turklāt atrodas arī alkohola reibumā, kā arī trīs mazgadīgus bērnus vecumā no trim līdz septiņiem gadiem.

Skaidrojot, kur atrodas vēl divi bērni, likumsargi uzzināja, ka viņi baidoties nāk mājās, tādēļ pēc skolas regulāri uzturas dienas centrā.

Vēlāk dzīvesvietā ieradās arī bērnu tēvs – 1978. gadā dzimis vīrietis –, kurš arī atradās alkohola reibumā. Iepriekš abi vecāki nebija nonākuši policijas redzeslokā.

Policisti konstatēja, ka bērni nav pienācīgi aprūpēti un uz ķermeņa manāmas zilumu pēdas, tādēļ tika pieņemts lēmums par bērnu izņemšanu no ģimenes un nogādāšanu krīzes centrā.

Šobrīd ir uzsākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 174. panta par cietsirdību un vardarbību pret nepilngadīgo.

Tāpat arī Rīgas Teikas iecirkņa policisti vakar no kādas skolas Rīgā bija saņēmuši informāciju par zēnu, kurš ģimenē tiek fiziski iespaidots. Policistiem tapis zināms, ka 1966. gadā dzimusī audžu māte fiziski iespaidojusi 11 gadus veco zēnu. Bērns tika nogādāts krīzes centrā.

Sieviete iepriekš nebija nonākusi policijas redzeslokā, bet šobrīd pret viņu ir uzsākta administratīvā lietvedība par fizisku un emocionālu vardarbību pret bērnu, tiek skaidroti apstākļi.

Abos gadījumos par notikušo ir informēts arī Rīgas Sociālais dienests un bāriņtiesa.

‼️ Valsts policija vērš uzmanību – ja redzi, ka bērns cieš no vardarbības, nekavējoties ziņo Valsts policijai - 110! Nepaliec vienaldzīgs!

 

Visas aktualitātes