Twitter  Draugiem  Facebook  Flickr  Teksta versija     
Sākums  Lapas karte  Meklēt


 
Visas aktualitātes Drukāt

Saistībā ar traģisko autoavāriju Gulbenes novadā vērtēs arī juridiskās personas atbildību 2015. gada 27. augusts

Pēc vakar notikušās traģiskās autoavārijas Gulbenes novadā, kurā sadursmes starp kravas automašīnu “MAZ” un vieglo automašīnu “Audi” rezultātā gāja bojā 1938. gadā sieviete, kā arī 2004. un 2008. gadā dzimuši bērni, Valsts policija uzsākusi kriminālprocesu. Tā ietvaros vērtēs gan ceļu satiksmes negadījuma apstākļus, gan juridiskās personas – kravu pārvadājumu uzņēmuma – atbildību.

Kriminālprocess uzsākts pēc 260. panta otrās daļas par ceļu satiksmes noteikumu vai transportlīdzekļa ekspluatācijas noteikumu pārkāpšanu, ja tā rezultātā cietušajam nodarīts smags miesas bojājums vai tas izraisījis cilvēka nāvi.  

1967. gadā dzimušajam kravas automašīnas “MAZ” vadītājam, kurš tiek turēts aizdomās par negadījuma izraisīšanu, iepriekš vairākkārt bijušas uz laiku atņemtas autovadīšanas tiesības saistībā par būtiskiem ceļu satiksmes noteikumu pārkāpumiem – braukšanu alkohola reibumā.  Iepriekšējo lēmumu par autovadīšanas tiesību atņemšanu tiesa pieņēma 2013. gadā, un aizliegums ir spēkā līdz 2017. gadam.

Kriminālprocesa ietvaros tiks vērtēta arī juridiskās personas – kravu pārvadājumu uzņēmuma, kurā 1967. gadā dzimušais vīrietis strādājis – iespējamā atbildība, ņemot vērā, ka uzņēmumā strādājusi un negadījumā ir iesaistīta persona, kurai bijis spēkā autovadīšanas tiesību aizliegums. Negadījuma apstākļu noskaidrošanai ir nozīmētas arī tehniskās ekspertīzes. 

 

Sagatavoja:

Dairis Anučins
Valsts policijas
Sabiedrisko attiecību nodaļas
vecākais speciālists
Tālr. 67075093
Mob.tālr. 29402290

www.vp.gov.lv