Twitter  Draugiem  Facebook  Flickr  Teksta versija     
Sākums  Lapas karte  Meklēt


 
Visas aktualitātes Drukāt

Decembrī uz ceļiem bojā gājuši jau astoņi cilvēki 2012. gada 14. decembris

Pēdējais traģiskais negadījums notika agrā ceturtdienas rītā uz šosejas Ventspils – Rīga, pie pagrieziena uz Ķemeriem. Tur pagaidām nenoskaidrotu apstākļu dēļ notika sadursme starp vieglo un kravas automašīnu. Negadījumā bojā gāja 1966. gadā dzimusi sieviete, vēl divas sievietes nogādātas slimnīcā.

Divas smagas avārijas notika arī 11. decembrī. Ap pulksten 16:00 netālu no Tūjas krustojuma notika frontāla sadursme starp vieglo un kravas automašīnu, kā rezultātā gāja bojā 1967. gadā dzimušais vieglās automašīnas vadītājs, slimnīcā nogādāts viens cietušais. Nepilnas divas stundas vēlāk Siguldas novada Allažu pagastā notika vēl viena divu automašīnu sadursme, notikuma vietā mira 1946. gadā dzimis vīrietis, vēl divi cietušie nogādāti slimnīcā.

Šobrīd bojāgājušo skaits ir pārsniedzis 2011. gada skaitu – pērn līdz 13. decembrim dzīvību uz ceļiem bija zaudējuši 165 cilvēki, šobrīd – par vienu vairāk. Ja vērtē tikai gājēju kategoriju, statistika ir vēl drūmāka – šobrīd, salīdzinot ar pagājušo gadu, bojā gājušo gājēju skaits pieaudzis par 10,2 % (2011. – 49 gājēji, 2012. – 54 gājēji).

Jāatgādina, ka no šīs svētdienas, 16. decembra, privātā komersanta ”V-Traffic” (iepriekš – ”Vitronic Baltica un partneri”) fotoradari uz Latvijas ceļiem pārkāpumus vairs nefiksēs. Taču Valsts policija ir pārliecināta, ka spēs nodrošināt efektīvu satiksmes uzraudzību. Atļautā braukšanas ātruma kontrole policijai satiksmes uzraudzības jomā ir izvirzīta par vienu no prioritātēm. No svētdienas policija strādās pastiprinātā režīmā – ātruma pārkāpēji tiks kontrolēti gan ar ceļu policijas ekipāžu, gan rokas radaru, gan līdzšinējo četru policijas pārvietojamo radaru palīdzību, kas turpinās fiksēt ātruma pārkāpumus visā valsts teritorijā – gan Rīgas reģionā, gan ārpus tā.

VP atgādina, ka atļautais braukšanas ātrums nav mainījies un tas jāievēro it visur – gan apdzīvotās vietās, gan ārpus tām. Policija aicina satiksmes dalībniekus nepārkāpt noteikumus, nebūt vieglprātīgiem un nepakļaut riskam savu un citu cilvēku drošību un dzīvību, jo ātruma pārsniegšana ir viens no biežākajiem negadījumu iemesliem.

Sagatavoja:
Lita Juberte
Valsts policijas
Sabiedrisko attiecību nodaļas
vecākā speciāliste
T. 67075014; 26490715
lita.juberte@vp.gov.lv