Twitter  Draugiem  Facebook  Flickr  Teksta versija     
Sākums  Lapas karte  Meklēt


 
Visas aktualitātes Drukāt

Igaunijā norisinājās Baltijas valstu pretterorisma un ātrās reaģēšanas vienību mācības 2017. gada 20. jūnijs

15. jūnijā divās Igaunijas pilsētās, Kloogā un Paidē, norisinājās mācības, kurās pretterorisma vienībām nācās aizturēt bruņotus noziedzniekus, bet ātrās reaģēšanas vienībām nācās iegrožot agresīvu demonstrantu darbības. Mācību pamatā ir līgums starp valstīm, ka nepieciešamības gadījumā, kāda no līgumvalstīm var lūgt palīdzību citām, lai tās ierastos tās teritorijā un sniegtu palīdzību ārkārtas situācijās.

Mācībās piedalījās Igaunijas K-KOMANDO, Latvijas OMEGA un Lietuvas ARAS vienības, kurām galvenais uzdevums bija Kloogas pilsētā bruņotu likumpārkāpēju aizturēšana. Baltijas valstu policiju ātrās reaģēšanas vienībām, netālajā Paides pilsētā, bija jāatrisina agresīvu demonstrantu radītās domstarpības.

Valsts policijas Operatīvās vadības biroja priekšnieks Edgars Perijs raksturo mācības: ”Šāda veida mācības, kad kādas valsts policija lūdz citu valstu līdzdalību uzdevumu atrisināšanā, ir lielisks veids kā apzināties trūkumus jau darbību ķēdes sākumā. Visām iesaistītajām vienībām jau laicīgi jāzin kāda veida speclīdzekļus ņemt un vai tos drīkst pielietot citā valstī. Ņemot vērā, ka tiek šķērsotas valstu robežas, vienībām ir jāspēj izplānot ierašanos citas valsts teritorijā tā, lai juridiski netiktu radīti pārkāpumi. Šajās mācībās Valsts policijas vienības pie robežas, Igaunijas pusē, sagaidīja Igaunijas kolēģi, kas nodrošināja nokļūšanu līdz mācību izpildes vietai.”

Mācības no VP darbinieku puses tiek vērtētas kā izdevušās. Uzticētie uzdevumi tika veikti kvalitatīvi un ātri, bet ņemot vērā, ka savstarpēji darbojās vairāku valstu policisti, vēl ir jāpiestrādā pie komunikācijas, lai nepieciešamības gadījumā reālo izdevumu izpildē, tie noritētu bez grūtībām.

Foto: Igaunijas policija