Twitter  Draugiem  Facebook  Flickr  Teksta versija     
Sākums  Lapas karte  Meklēt


 
Visas aktualitātes Drukāt

Nelicencēti apsardzes darbinieki rada draudus sabiedriskajai drošībai 2016. gada 3. marts

Spēkā esošie tiesību akti nosaka, ka apsardzes darbiniekiem jābūt sertificētiem. Prakse liecina, ka ļoti bieži tas netiek ievērots. Apsardzē strādājošās nesertificētās personas nezina apsardzes darbinieku tiesības, pienākumus, kā arī bieži vien nav informētas par objektu apsardzes specifiku un rīcību apdraudējuma gadījumos. Lai novērstu iespējamos draudus sabiedriskajai drošībai, Valsts policijas Galvenās kārtības policijas pārvaldes Licencēšanas un atļauju sistēmas biroja Apsardzes darbības kontroles grupas darbinieki regulāri veic apsardzes darbības kontroles pasākumus.

Pagājušajā gadā apsardzes sertifikāts tika izsniegts 1607 personām. Diemžēl, šīs jomas patiesais darbinieku skaits pārsniedz apmācības izgājušo skaitu. Valsts policija pārbaužu laikā regulāri konstatē gadījumus, kad apsardzes objektos strādā cilvēki bez sertifikātiem, tādējādi nespējot pilnvērtīgi pildīt sava darba galveno uzdevumu – novērst apsargājamo objektu apdraudējumus. Nepārzinot objekta apsardzes specifiku, kā arī nespējot atbilstoši reaģēt uz apdraudējumu, šis mērķis netiek sasniegts.

Neprofesionāla apsardzes darbības organizācija un neatbilstoša darbinieku rīcība var būt par iemeslu ne vien mantiskiem noziegumiem, bet pat kaitējumam cilvēku dzīvībai un veselībai. Dažkārt šādas apsardzes jomā strādājošas personas pat neprot sniegt pirmo medicīnisko palīdzību.

“Tie ir iemesli, kāpēc jebkāda atkāpšanās no normām nav pieļaujama, drošības aspektam apsardzes jomā jābūt augstā līmenī,” uzsver Valsts policijas Licencēšanas un atļauju sistēmas biroja priekšnieka vietnieks Andris Melkers. Tāpat viņš skaidro: “Apsardzes firmas, kuras sniedz konkrētos pakalpojumus, joprojām izdomā dažādas shēmas, kā apiet likumā noteiktās prasības. Respektīvi, dažkārt apsardzes darbinieks bez sertifikāta tiek pieņemts darbā ar citu amata nosaukumu. Komersanti mēdz darboties arī kā starpnieki, darbu veikšanai norīkojot citu firmu apsargus. Tādējādi klients nevar būt drošs, vai pakalpojumu nodrošinās darbinieks, kuram ir nepieciešamās prasmes. Tajā pašā laikā pakalpojuma pasūtītājs un sabiedrība uzticas apsardzes darbinieku spējai parūpēties par drošību.”

Pagājušajā gadā likumsargi veica 109 pārbaudes objektos, kuros tiek sniegti apsardzes pakalpojumi, tajā skaitā piecos publiskos svētku un izklaides pasākumos. Tika pieņemti 202 lēmumi par apsardzes sertifikāta anulēšanu un atteikšanos izsniegt apsardzes sertifikātu. Pārbaudēs īpaša uzmanība tiek pievērsta objektiem, kur mēdz uzturēties daudz cilvēku.

Policija informē, ka arī turpmāk rīkos plašas apsardzes komersantu pārbaudes. Un tajā pašā laikā aicinot arī apsardzes pakalpojumu sniedzējus un izklaides pasākumu organizētājus pastiprināti pievērst uzmanību apsardzes darba kvalitātei.

 

 

Sagatavoja:

Gita Gžibovska

VP Sabiedrisko attiecību nodaļas

vecākā speciāliste

Tālr. 67075264

gita.gzibovska@vp.gov.lv