Twitter  Draugiem  Facebook  Flickr  Teksta versija     
Sākums  Lapas karte  Meklēt


 
Visas aktualitātes Drukāt

Rīgas dzīvoklī audzē marihuānu 2010. gada 28. jūlijs

2010.gada 28.jūlijā

Valsts policijas Preses un sabiedrisko attiecību

birojs informē

 

 

Rīgas dzīvoklī audzē marihuānu

Šīs nedēļas pirmajās divās dienās Rīgas reģiona Valsts policijas darbinieki ir atklājuši divus dzīvokļus, kuros tiek audzēta marihuāna. Pirmdien, 26. jūlija vakarā, Rīgā kādā Gogoļa ielas dzīvoklī policisti atrada 860 gramus izžāvētas marihuānas un aptuveni 430 kaņepju stādus. Savukārt, kādā Zvaigžņu ielas dzīvoklī otrdien policija aizturēja 18 gadus vecu jaunieti aizdomās par narkotiskās vielas saturošu augu audzēšanu.

            Pirmdien, 26. jūlijā Valsts Ugunsdzēsības un Glābšanas dienests saņēma izsaukumu uz kādu ēku Gogoļa ielā, kur bija aizdegušies elektrovadi. Dzēšot liesmas daži no ugunsdzēsējiem sajuta specifisku smaržu un pēc nelaimes novēršanas ugunsdzēsēji ziņoja notikuma vietā esošajai patruļpolicijas ekipāžai par iespējamu nelegālu augu audzēšanu.

            Dzīvoklī patruļpolicijas bataljona darbinieki atklāja, ka viena no četrām dzīvokļa istabām iekārtota kā kaņepju audzētava. Istabā bija gan ventilatori, gan lampas un puķu podi. Policijas darbinieki istabā atrada un konfiscēja aptuveni 430 kaņepju stādus un 860 gramus jau izkaltētu augu. Aizturēts arī vīrietis, kurš mitinājies šajā dzīvoklī un iespējams nodarbojies ar kaņepju audzēšanu. Aizturētais ir dzimis 1982. gadā un ne reizi agrāk nav nonācis policijas redzeslokā. Policijā ir uzsākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 256. panta „par narkotiskās vielas saturošu augu nelegālu sēšanu vai audzēšanu”, šodien tiesa kaņepju audzētājam piemēroja drošības līdzekli apcietinājumu.

            Savukārt, otrdien 27. jūlijā, Rīgas reģiona kriminālpolicijas darbinieki atklāja nelegālu kaņepju audzēšanas gadījumu kādā Zvaigžņu ielas dzīvoklī. Šajā dzīvoklī nelegālos augus audzēja kāds 18 gadus vecs puisis, kurš arī agrāk nav nonācis policijas redzeslokā. Puisis nelegālos augus audzēja skapī zem lampām un viņam savu nodarbošanos pat bija izdevies slēpt no tuviniekiem. Lai gan skapī policijas darbinieki atrada divus puķupodus, lampas un mēslojumu, izrādās jaunietis par saviem augiem nerūpējās, jo augi bija nokaltuši.

            Abos dzīvokļos atrastās mantas un augi nodoti ekspertīzei.            

Sagatavoja:
Toms Sadovskis
VP Rīgas reģiona pārvaldes
Preses un sabiedrisko attiecību sektora
Vecākais speciālists
tālrunis: +371 67219872 mob. +371 27878155
e-pasts: toms.sadovskis@riga.vp.gov.lv