Twitter  Draugiem  Facebook  Flickr  Teksta versija     
Sākums  Lapas karte  Meklēt


 
Visas aktualitātes Drukāt

Atsavina vairāk kā 8000 litrus nelegālā alkohola 2015. gada 19. maijs

Valsts policijas Zemgales reģiona pārvalde (ZRP) informē, ka strādājot pastiprināti nelegālo akcizēto preču aprites apkarošanas jomā, VP Zemgales reģiona Kriminālpolicijas biroja darbinieki sadarbībā ar Valsts ieņēmumu dienesta darbiniekiem atsavinājuši ievērojamā daudzumā nelegālo alkoholu, kura kopējais daudzums ir 8041.5 litri.

VP Zemgales reģiona pārvaldes Kriminālpolicijas biroja darbinieki kriminālprocesa ietvaros, kas uzsākts par nelikumīgu akcizēto preču apriti Zemgales reģionā, sankcionētas kratīšanas laikā Rīgā, Ķekavas novadā un Ozolnieku novadā, izņēma 8 gab. viena kubikmetra tilpuma tilpnes, kas bija pildītas ar caurspīdīgu šķidrumu ar specifisku alkohola smaka. Papildus tika izņemts elektrosūknis, 5 eiropaletes ar iepakojumiem, etiķetēm un tukšām pudelēm, 122  dažāda kalibra patronas, 31,5 litru tilpuma balta plastmasas kanna ar caurspīdīgu šķidrumu, 20 pudeles ar 0,5 litra tilpumu ar caurspīdīgu šķidrumu un 32 tukšas pudeles. Kriminālprocesa ietvaros Kriminālprocesa likuma 264.panta kārtībā aizturēja 4 vīriešus –  1967.g., 1975.g. un divus 1971.gadā dzimušos, no kuriem viens jau agrāk vairākas reizes nonācis policijas redzeslokā.

Uzsākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 221.panta 2.daļas  “Par alkoholisko dzērienu vai tabakas izstrādājumu nelikumīgu uzglabāšanu, pārvietošanu (pārvadāšanu) vai realizāciju, ja tā rezultātā radīts būtisks kaitējums, ja to izdarījusi personu grupa pēc iepriekšējas vienošanās”, kas paredz sodu ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz diviem gadiem vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas.

Izmeklēšanas interesēs plašākus komentārus policija pagaidām nesniedz. Izmeklēšanas laikā tiks pārbaudīts vai aizturētās personas nav saistītas citu noziedzīgo nodarījumu izdarīšanā.

 

Informāciju sagatavoja:

Ieva Sietniece

Valsts policijas

Zemgales reģiona pārvaldes

priekšnieka palīdze

Tālr.63004302,20293472

ieva.sietniece@zemgale.vp.gov.lv