Twitter  Draugiem  Facebook  Flickr  Teksta versija     
Sākums  Lapas karte  Meklēt


 
Visas aktualitātes Drukāt

Atsavinātas vairāk nekā pusmiljons kontrabandas cigaretes 2014. gada 3. jūlijs

Šonedēļ, veicot pārbaudes Viļānu pagasta Masaļskos un Cēsīs, policija novērsusi vairāk nekā pusmiljona kontrabandas cigarešu nonākšanu nelegālajā apritē. Izņemtas vairāk nekā 500 000 dažādu marku cigaretes bez Latvijas Republikas akcīzes markām. Aizturēta viena persona.

Pēdējā laika iespaidīgāko daudzumu kontrabandas cigarešu nonākšanu nelegālajā apritē novērsusi Madonas kriminālpolicija. 1.jūlijā, veicot izmeklēšanu jau iepriekš sāktā kriminālprocesā, tika veikta sankcionēta kratīšana Viļānu pagastā, Masaļskos kāda 45 gadus veca vīrieša dzīvesvietā. Vīrieša īpašumā un īpašuma teritorijā novietotā kravas mikroautobusa Peugeot Boxer kravas nodalījumā policija atrada un atsavināja vairāk nekā 500 000 dažādu marku cigarešu ar Baltkrievijas un Krievijas Federācijas akcīzes markām. 45 gadus vecais vīrietis aizturēts un tiks lemts jautājums par drošības līdzekļa piemērošanu. Jāpiebilst, ka aizturētais jau iepriekš sodīts par identisku pārkāpumu, kas tika izdarīts aizvadītā gada pavasarī.

Pēc policijas rīcībā esošās informācijas cigaretes visticamāk bija paredzētas realizācijai. Par to, kur tās bija paredzēts realizēt un kādā veidā tās nonākušas vīrieša īpašumā, kā arī to vai ir vēl citas iesaistītās personas, policija skaidros izmeklēšanas laikā.

Otrs gadījums noticis Cēsīs, 30.jūnijā, kad Cēsu kriminālpolicijas darbinieki kādā īpašumā Gaujas ielā atrada gandrīz 26 000 kontrabandas cigarešu. Policijā vērsās īpašuma saimnieks, kurš pēc īpašuma iegādes plānoja sākt būvdarbus un teritorijā esošajā šķūnī nejauši uzgāja kasti ar cigaretēm bez LR akcīzes markām. Vīrietis par atradumu informēja policiju. Turpat tika atrasti arī 4 litri degvīna bez akcīzes markām. Šobrīd kriminālpolicija sākusi pārbaudi, lai noskaidrotu atrasto cigarešu un alkohola izcelsmi un iespējamos īpašniekus.

 

Sagatavoja:

Sintija Virse
Valsts policijas
Vidzemes reģiona pārvaldes
Kārtības policijas biroja
inspektore
Tālr. 26368442
sintija.virse@vidzeme.vp.gov.lv
prese@vidzeme.vp.gov.lv