Visas aktualitātes Pilnā versija

Atsavina ievērojamu daudzumu narkotisko vielu 2016. gada 19. maijs

Pagājušajā nedēļā, 13. maijā, uz aizdomu pamata par narkotisko vielu pārvadāšanu realizācijas nolūkā lielā apmērā policija aizturēja trīs vīriešus, kuri automašīnā veda 2 kilogramus metamfetamīna.

Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes Kriminālpolicijas biroja Organizētās noziedzības un noziegumu ekonomikas jomā apkarošanas nodaļa šā gada 13. maijā uzsāka kriminālprocesu pēc Krimināllikuma 2531. 3. daļas par narkotisko vielu pārvadāšanu realizācijas nolūkā, ja to izdarījusi organizēta grupa, vai ja tas izdarīts ar narkotiskajām vai psihotropajām vielām lielā apmērā.

Kriminālprocess uzsākts pret trim vīriešiem – 47, 32 un 30 gadus veciem –, kuri ar automašīnu no Lietuvas uz Liepāju veda sevišķi bīstamu narkotisko vielu – metamfetamīnu. Personu aizturēšanas brīdī no automašīnas salona tika izņemti 2 kilogrami aizliegtās vielas. Vēlāk veicot kratīšanu procesa ietvaros, vienas aizturētās personas dzīvesvietā tika izņemtas 25 MDMA tabletes.

Vienai no aizturētajām personām piemērots drošības līdzeklis – apcietinājums. Pārējo aizturēto statuss pašlaik nav saistīts ar brīvības atņemšanu. Šobrīd kriminālprocesa ietvaros turpinās pirmstiesas izmeklēšana.

Par šādu pārkāpumu likums paredz sodu ar brīvības atņemšanu uz laiku no pieciem līdz piecpadsmit gadiem, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas, un ar probācijas uzraudzību uz laiku līdz trim gadiem.