Twitter  Draugiem  Facebook  Flickr  Teksta versija     
Sākums  Lapas karte  Meklēt


 
Visas aktualitātes Drukāt

Operācija "RETROVIRUS" – cīņa pret sanitāro atkritumu apsaimniekošanas pārkāpumiem 2020. gada 8. maijs

Laikā, kad pieaug ar Covid-19 inficēto personu skaits, pieaug arī bīstamo – medicīnisko atkritumu apjoms. Ārvalstu tiesībsargājošo iestāžu pieredze liecina, ka šo pandēmijas laiku mēģina izmantot arī negodprātīgas personas, tostarp organizēti noziedzīgi grupējumi, lai, pārkāpjot sanitāro atkritumu apsaimniekošanas noteikumus, gūtu nelikumīgus ienākumus. Lai pievērstu uzmanību šai aktuālajai problēmai un sekmīgāk koordinētu iestāžu sadarbību gan nacionālā, gan starptautiskā līmenī, Eiropols šī gada martā uzsāka operāciju „Retrovirus", kam Valsts policija nekavējoties pievienojās, kļūstot par šīs operācijas plānu koordinētāju Latvijā.

Operācijas ietvaros tiek veikta dažāda rakstura informācijas apmaiņa gan nacionālā, gan starptautiskā līmenī, lai uzraudzītu, kā tiek ievērotas medicīnisko atkritumu apsaimniekošanas prasības, un apmainītos ar citāda rakstura aktuālo informāciju, kas var sekmēt tiesībsargājošo iestāžu cīņu pret noziedzīgiem nodarījumiem, kas apdraud sabiedrības veselību.

Par operācijas dalībniekiem kļuvis arī Valsts vides dienests un Veselības inspekcija. Turpinot trīspusēju sadarbību nacionālā līmenī un nodibinot arī jaunus sadarbības kanālus, atbildīgās iestādes rūpēsies par to, lai medicīnisko atkritumu apsaimniekošanas jomā netiktu pieļauti noziedzīgi nodarījumi, bet šādu nodarījumu konstatēšanas gadījumā veiks šo nodarījumu efektīvu izmeklēšanu ar spēcīgu Eiropola atbalstu.

Valsts policija atgādina, ka šajā pandēmijas laikā medicīnisko atkritumu apsaimniekošanai tiks pievērsta pastiprināta uzmanība no atbildīgo iestāžu puses, un aicina šo atkritumu apsaimniekošanā iesaistītās personas, sākot no atkritumu radītājiem, beidzot ar atkritumu utilizētājiem, izturēties pret saviem pienākumiem ar vislielāko atbildību.

(Ilustratīvs attēls: www.pixabay.com)