Twitter  Draugiem  Facebook  Flickr  Teksta versija     
Sākums  Lapas karte  Meklēt


 
Visas aktualitātes Drukāt

Policisti nelabvēlīgos apstākļos pie iereibušiem pieaugušajiem atrod divus mazgadīgus bērnus 2020. gada 6. maijs

Vakar, 5. maijā, ap pulksten 10.00 Rīgas reģiona pārvaldes Salaspils iecirknī tika saņemta informācija par iespējamu konfliktu kādā mājoklī Ropažu novadā.

Reaģējot uz saņemto informāciju, likumsargi devās uz noradīto adresi, kur sastapa divus vīriešus, sievieti, kā arī divus nepilngadīgus bērnus. Policisti noskaidroja, ka abi 1976. gadā dzimušie vīrieši bija ieradušies ciemos pie 1979. gadā dzimušās sievietes – abu mazgadīgo bērnu mātes. Pieaugušie bērnu klātbūtnē lietojuši alkoholiskos dzērienus un pēcāk starp vīriešiem izcēlies sadzīvisks konflikts, kā rezultātā abas personas guvušas miesas bojājumus. Pēc notikušā abi vīrieši nogādāti medicīnas iestādē. Pret vīriešiem ir uzsākta administratīvā lietvedība par MK rīkojuma Nr.103 "Par ārkārtējās situācijas izsludināšanu" pārkāpšanu, t.i., fiziskās distances neievērošanu – abi jau iepriekš nonākuši policijas redzeslokā.

Iereibusī bērnu māte tika nogādāta Salaspils policijas iecirknī. Dzīvesvietā konstatēti bērniem nelabvēlīgi apstākļi, tādēļ 2007. gadā un 2009. gadā dzimušie bērni nogādāti drošā vidē, Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Nepilngadīgo lietu centrā, kur pārbaudīts arī bērnu veselības stāvoklis.

Minētā sieviete iepriekš nav nonākusi policijas redzeslokā. Saistībā ar notikušo uzsākta administratīvā lietvedība pēc Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksa 173. panta – par bērna aprūpes pienākumu nepildīšanu. Par šādu pārkāpumu vecākiem vai personām, kas viņus aizstāj, izsaka brīdinājumu vai uzliek naudas sodu līdz 140 eiro. Tāpat sievietei sastādīts administratīvā pārkāpuma protokols par ārkārtējās situācijas obligāto nosacījumu neievērošanu, proti, fiziskās distances neievērošanu – piemērots 50 eiro naudas sods.

Informācija par šo gadījumu ir nodota izvērtēšanai Ropažu novada bāriņtiesai, vecāku atbildības izvērtēšanai.