Twitter  Draugiem  Facebook  Flickr  Teksta versija     
Sākums  Lapas karte  Meklēt


 
Visas aktualitātes Drukāt

Par spridzināšanas draudiem kādā tiesas ēkā Rīgā aizturēts vairākkārt sodīts vīrietis 2020. gada 31. janvāris

Pirmdien, 27. janvārī, ap pulksten 13.00 kādā no Rīgā esošajām tiesas ēkām tika saņemta informācija par iespējamiem spridzināšanas draudiem. Kā jau ierasts šādās situācijās, tika veikta visu ēkā esošo darbinieku evakuācija. Pārbaudot ēku, informācija par drošības riskiem neapstiprinājās.

Valsts policijas Rīgas Latgales iecirkņa Kriminālpolicijas nodaļas darbinieki, veicot procesuālās darbības, nepilnas dienas laikā noskaidroja iespējamo vainīgo personu, kuru 28. janvārī aizturēja. Aizturētais ir kāds 1979. gadā dzimis vīrietis, kurš iepriekš jau 26 reizes sodīts par mantiska rakstura noziegumiem. Vīrietim tiesa piemēroja drošības līdzekli - apcietinājumu.

Saistībā ar notikušo policijā uzsākts kriminālprocess par apzināti nepatiesa paziņojuma par spridzināmās ietaises ievietošanu iestādē. Par šādu noziegumu likumā paredzēts sods - brīvības atņemšana uz laiku līdz vienam gadam vai īslaicīga brīvības atņemšana, vai piespiedu darbs, vai naudas sods.
Policisti turpina skaidrot aizturētā vīrieša motīvus šādai rīcībai.

Likumsargi atgādina, ka jebkāda veida viltus izsaukumi ir krimināli sodāms pārkāpums un tas var radīt smagas sekas, jo šādā veidā nepamatoti tiek noslogoti operatīvie dienesti un var gadīties, ka šāda ”joka” dēļ uz citu izsaukumu operatīvie dienesti ierodas novēloti.