Twitter  Draugiem  Facebook  Flickr  Teksta versija     
Sākums  Lapas karte  Meklēt


 
Visas aktualitātes Drukāt

Valsts policijas priekšnieks par IDB aizturēto Valsts policijas amatpersonu un trīs darbiniekiem: "Notikušo vērtēju kā ārkārtas situāciju, kas nav pieņemama!" 2019. gada 28. marts

Šodien Iekšlietu ministrijas Iekšējās drošības birojs (IDB) informēja par to, ka aizdomās par krāpšanu aizturēta Valsts policijas amatpersona un vēl trīs Valsts policijas darbinieki. IDB pirmstiesas izmeklēšanā konstatēja, ka Valsts policijas amatpersona, būdama atbildīga par materiāltehnisko nodrošinājumu, savu personisko interešu īstenošanai izmantojusi Valsts policijas resursus, radot būtisku kaitējumu Valsts policijai. Notikušo Valsts policijas priekšnieks Ints Ķuzis vērtē kā ārkārtas situāciju, kas nav pieņemama.

Ints Ķuzis: “Katra policista aizturēšanu aizdomās par noziedzīgu nodarījumu izdarīšanu, policija un es, kā iestādes vadītājs, vērtēju kā ārkārtas situāciju. Ir nepieņemami, ja policists tiek turēts aizdomās par noziegumu! Vēl jo vairāk, ja aizturētais ir nevis izpildītājs, bet vadītājs, kura pienākums ir ne tikai godprātīgi veikt savus darba uzdevumus, bet arī organizēt padoto darbu un kontrolēt tā izpildi.

Mēs nevaram komentēt procesuālas detaļas, jo izmeklēšanu veic Iekšējās drošības birojs (IDB), un mēs ar viņiem sadarbojamies un sniedzam visu nepieciešamo atbalstu. Šobrīd inkriminētie panti liek secināt, ka iekšējā sistēma nav nostrādājusi tā, kā to paredz normatīvais regulējums, un mums ir ļoti svarīgi saprast, kur ir vājās vietas un kā tās novērst.

Pēc informācijas saņemšanas no IDB esmu uzdevis uzsākt dienesta pārbaudi attiecībā uz IDB aizturētās amatpersonas tiešā priekšnieka lomu un atbildību, jo viņa uzdevums bija zināt, kas notiek šajā struktūrvienībā, nodrošināt atbilstošu darba organizāciju, īstenot darbu izpildes un darbinieku kontroli. Uz izmeklēšanas laiku uzsāktās disciplinārlietas ietvarā esmu atstādinājis Galvenās administratīvās pārvaldes Nodrošinājuma pārvaldes priekšnieku.

Vienlaikus esmu uzdevis pasteidzināt Autotransporta pārvaldes funkcionālo izvērtējumu, kas Valsts policijā jau notiek Valsts pārvaldes reformu plāna ietvaros. Mums ir jāsaprot, kādas šobrīd tur ir sistēmiskas problēmas, kā novērst iespējamos riskus, kāda ir optimālākā šīs atbalsta funkcijas jomas nākotne un iespējamie risinājumi.“