Twitter  Draugiem  Facebook  Flickr  Teksta versija     
Sākums  Lapas karte  Meklēt


 
Visas aktualitātes Drukāt

Par Rīgas Centrāltirgū izdarītu kabatzādzību nekavējoties aizturēts vīrietis 2019. gada 26. marts

23. martā trīs ārvalstu pilsoņu draugu bariņš iepirkās Rīgas Centrāltirgū. Iepirkšanās laikā viens no tūristiem pamanīja, ka svešs vīrietis viņa draugam izvelk no somas maku un metas bēgt. Vērīgais vīrietis uzreiz noreaģēja un metās pakaļ zaglim. Iesaistoties arī tirgus apsargam, vīrietis turpat tirgus teritorijā tika aizturēts un izsaukta Valsts policija.

Notikuma vietā ieradās Valsts policijas Rīgas Latgales iecirkņa policisti, kuri aizdomās turēto nogādāja iecirknī. Policisti atguva nozagto maku ar 20 eiro un dokumentiem un atdeva to īpašniekam.

Jāpiemin, ka aizturētais ir dzimis 1978. gadā un jau iepriekš nonācis policijas redzeslokā par kabatzādzībām.

Saistībā ar notikušo uzsākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 180. panta – par zādzību nelielā apmērā. Par šādu noziegumu likumā paredzēta brīvības atņemšana uz laiku līdz vienam gadam vai īslaicīga brīvības atņemšana, vai piespiedu darbs, vai naudas sods.

Atgādinām, ka garnadži visbiežāk kabatzādzības izdara ļaužu pilnās vietās – sabiedriskajā transportā un to pieturvietās, centrālajā stacijā un stacijas tuneļos, tirgū un citviet. Tāpēc šajās vietās ieteicams saglabāt papildus piesardzību.

Lai nekļūtu par kabatzagļa upuri, ir jāatceras daži vienkārši ieteikumi:

- sabiedriskās vietās jābūt īpaši vērīgam;
- maki, telefoni un citas vērtīgas mantas jāglabā iekškabatās;
- nedrīkst vērtīgas mantas glabāt mugursomā;
- rokassomas un plecu somas jānēsā priekšpusē un pēc iespējas tās jāpietur.

(Attēlam ir ilustratīva nozīme.)