Twitter  Draugiem  Facebook  Flickr  Teksta versija     
Sākums  Lapas karte  Meklēt


 
Visas aktualitātes Drukāt

Jūrmalas policisti aizturējuši piecus velosipēdu zagļus 2012. gada 14. jūnijs

Sākoties vasaras sezonai, iedzīvotāji aizvien biežāk izvēlas pārvietoties ar velosipēdiem. Tas piesaistījis arī lielāku velozagļu uzmanību un Rīgas reģiona policijā nozagto velosipēdu skaits ievērojami palielinājies. Līdz ar to policijas darbinieki pievērš lielāku uzmanību šo zādzību novēršanai. Dažu dienu laikā Jūrmalas iecirkņa darbinieki aizturējuši piecas personas par velosipēdu zādzībām.

Zagtus velosipēdus pamet, lai nozagtu labākus velosipēdus

12. jūnijā Rīgas reģiona Jūrmalas iecirkņa policisti aizturēja 1971.gadā dzimušu vīrieti un 1984.gadā dzimušu sievieti aizdomās par četru velosipēdu zādzību. Aizdomās turamie, pārkniebjot troses, nozaga divus velosipēdus pie kāda veikala Kauguros un ar tiem mēroja ceļu uz Dubultiem. Tur, iespējamie, zagļi pie cita veikala pamanīja labākus velosipēdus un apmainīja tos pret jau nozagtajiem. Neilgi pēc notikušā policijas darbinieki viņus aizturēja. Visi četri velosipēdi tiks atdoti to likumīgajiem īpašniekiem.

Pret aizdomās turamajiem sākti trīs kriminālprocesi par zādzībām un turpinās izmeklēšana. Aizturētie jau vairākkārt sodīti par noziedzīgiem nodarījumiem. Šodien tiesa lems par drošības līdzekļa piemērošanu aizdomās turamajam vīrietim un sievietei.

Divi brāļi uzlauž pagrabu un nozog četrus velosipēdus

4.jūnijā Jūrmalas policija uzsāka kriminālprocesu par četru velosipēdu zādzību no kāda daudzdzīvokļu nama pagraba. Par notikušo zādzību policijai ziņoja viens no velosipēdu īpašniekiem. Izmeklēšanas gaitā likumsargi nāca uz pēdām diviem brāļiem, kas jau vairākkārt sodīti par zādzībām un narkotiku glabāšanu.

Nākamajā dienā pēc zādzības policisti aizturēja aizdomās turamos 1986. un 1987.gadā dzimušos vīriešus. Likumsargi nozagtos velosipēdus atrada aizturēto dzīvesvietā un vēlāk atdeva tos likumīgajiem īpašniekiem. Aizdomās turamie savu vainu atzina un tiesa viņiem piesprieda drošības līdzekli – apcietinājumu.

Nepilngadīgs jaunietis nozog divus divriteņus no Dzintaru mežaparka

6.jūnijā Jūrmalas policijas iecirknī vērsās divas personas un ziņoja, ka viņiem nozagti divi velosipēdi no Dzintaru mežaparka. Cietušie raksturoja velosipēdu pazīmes un policijas darbinieki sāka izmeklēšanu. Tajā pašā dienā policijas patruļa pamanīja kādu jaunieti ar vienu no zagtajiem divriteņiem un aizturēja viņu.

Vēlāk iecirknī policisti noskaidroja, ka aizturētais ir 1997.gadā dzimis jaunietis. Viņš savu vainu zādzībā atzina un pastāstīja, ka otru nozagto velosipēdu jau pārdevis. Nepilngadīgais jaunietis jau no 14 gadu vecuma ir policijas redzeslokā par dažādām zādzībām, tostarp, velosipēdu un motorolleru zādzībām. Jaunietis pagājušajā gadā aizturēts par sešām zādzībām.

8.jūnijā tiesa lēma par drošības līdzekļa – apcietinājuma piemērošanu jaunietim. Likumsargi vienu no velosipēdiem atdeva tā īpašniekam un turpina izmeklēšanu, lai atrastu otru velosipēdu.

Rīgas reģiona policija arī turpmāk pievērsīs pastiprinātu uzmanību velosipēdu zādzību novēršanai. Likumsargi aicina iedzīvotājus būt piesardzīgiem un atstāt savus velosipēdus drošas vietās un lietot veloslēgus.

 

 

Sagatavoja:
Daiga Kondrāte
VP Rīgas reģiona pārvaldes
Preses un sabiedrisko attiecību sektora
Vecākā speciāliste
Tālrunis: 67219758, mob: 26653633
FACEBOOK lapa: http://www.facebook.com/VPRRP 
TWITTER: http://twitter.com/VPRRP  

DRAUGIEM lapa http://www.draugiem.lv/vprrp  
e-pasts: daiga.kondrate@riga.vp.gov.lv