Twitter  Draugiem  Facebook  Flickr  Teksta versija     
Sākums  Lapas karte  Meklēt


 
Visas aktualitātes Drukāt

Policija pastiprināti kontrolēs dzelzceļa pārbrauktuvju šķērsošanu 2012. gada 1. jūnijs

Pērn uz dzelzceļa pārbrauktuvēm notikuši 27 ceļu satiksmes negadījumi, šogad pirmajā ceturksnī – 7 negadījumi. Par dzelzceļa pārbrauktuvju šķērsošanas noteikumu pārkāpumiem 2011. gadā policija sastādījusi 876 administratīvā pārkāpuma protokolus, šogad līdz 30. aprīlim – 325 protokolus. Tā kā joprojām uz pārbrauktuvēm notiek negadījumi un tiek pārkāpti noteikumi, ceļu satiksmes uzraudzības laikā policija īpašu uzmanību pievērsīs dzelzceļa pārbrauktuvju noteikumu ievērošanai.

Pārbrauktuve ir vienīgā vieta, kur krustojas vilciena un ceļu satiksmes dalībnieku ceļi. Neatļauta pārbrauktuves šķērsošana nav nejaušība vai neuzmanība, tā ir katra cilvēka apzināta rīcība. Valsts policija visiem autovadītājiem atgādina, ka vilcienam vienmēr ir priekšroka, pat tad, kad tuvojas policijas vai neatliekamās medicīniskās palīdzības transports. Vilcienam apstāšanās ir daudz sarežģītāka, tas nevar strauji nobremzēt, izdarīt manevrus vai apbraukt kādu šķērsli, tāpēc autovadītājiem jābūt piesardzīgiem, atbildīgiem un jāievēro visi noteikumi.

Atbildība par dzelzceļa pārbrauktuvju noteikumu šķērsošanas pārkāpumiem paredzēta Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksa 149.14 pantā. Par dažāda veida pārkāpumiem sods paredzēts, sākot no brīdinājuma vai pieciem latiem līdz pat vairāku simtu latu naudas sodam un transportlīdzekļa vadīšanas tiesību atņemšanai.

 

Sagatavoja:
Lita Juberte
Valsts policijas
Sabiedrisko attiecību nodaļas
vecākā speciāliste
T. 67075014; 26490715
lita.juberte@vp.gov.lv