Twitter  Draugiem  Facebook  Flickr  Teksta versija     
Sākums  Lapas karte  Meklēt


 
Visas aktualitātes Drukāt

Stundu pēc laupīšanas aiztur bīstamu noziedznieku grupu 2011. gada 22. marts

2011.gada 22. martā

Valsts policijas Preses un sabiedrisko attiecību

birojs informē

 

Stundu pēc laupīšanas aiztur bīstamu noziedznieku grupu

Tikai stundu pēc nozieguma izdarīšanas Valsts policijas(VP) Rīgas reģiona pārvaldes(RRP) darbinieki aizturēja bīstamus laupītājus, kuri vienā no Čiekurkalna uzņēmumiem nežēlīgi piekāva uzņēmuma darbinieku un nolaupīja seifu un vienu no uzņēmuma automašīnām. Visi aizdomās turamie apcietināti.

Neilgi pēc notikušās laupīšanas policijas darbinieki noskaidroja iespējamo laupītāju atrašanās vietu, un brīdī, kad aizdomās turamie brauca par A.Čaka ielu Rīgas centra virzienā, apkārt jau bija izvietoti pietiekami policijas spēki drošai aizturēšanas plāna īstenošanai. Kad aizdomās turamo automašīna apstājās pie luksofora 13.janvāra ielā, to no visām pusēm ielenca policijas darbinieku automašīnas un policisti iespējamos ļaundarus aizturēja. Automašīnā policisti atrada arī nolaupīto seifu.

Zināms, ka nozieguma izdarīšanas vakarā pulksten 21.45 trīs vīrieši iekļuva vienā no Čiekurkalna 1.līnijas uzņēmumiem, kura ofisa telpās tobrīd atradās 30 gadus vecs darbinieks. Iebrucēji darbinieku piekāva, saslēdza roku dzelžos un pieķēdēja pie radiatora. Tad noziedznieki nolaupīja seifu, kurā atradās nauda un firmas dokumentācija, kā arī vienu no firmai piederošajām automašīnām Mercedes Benz Sprinter.

Nozieguma vietu vīrieši pameta ar divām automašīnām – speciāli laupīšanas veikšanai īrēto Chrysler Vojager un nolaupīto uzņēmuma auto. Kad laupītāji bija nokļuvuši pietiekami nomaļā vietā, viņa pārkrāva nolaupīto seifu īrētajā automašīnā, bet uzņēmumam piederošo automašīnu nogādāja Purvciema mikrorajonā un pameta kādā daudzstāvu namu pagalmā. Pēc tam visi trīs vīrieši ar gūto laupījumu devās Rīgas centra virzienā, kur tos aizturēja policija. Vēlāk policisti atrada arī firmai piederošo Mercedes Benz.

Visi trīs aizturētie vīrieši ir agrāk sodīti un policistiem ir aizdomas, ka viņi varētu būt iesaistīti arī citu smagu noziegumu izdarīšanā. Aizdomās turamie ir dzimuši 1977., 1984. un 1985. gadā un viņiem ar tiesas lēmumu piemērots drošības līdzeklis – apcietinājums.

            Par notikušo uzsākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 176. panta 3. daļas – par laupīšanu, ja to izdarījusi organizēta grupa. Par šāda nozieguma izdarīšanu likums paredz sodu ar brīvības atņemšanu uz laiku no astoņiem līdz piecpadsmit gadiem, konfiscējot mantu, un ar policijas kontroli uz laiku līdz trim gadiem.

             

Sagatavoja:
Toms Sadovskis
VP Rīgas reģiona pārvaldes
Preses un sabiedrisko attiecību sektora
Vecākais speciālists
tālrunis: +371 67219872 mob. +371 27878155
e-pasts: toms.sadovskis@riga.vp.gov.lv