Twitter  Draugiem  Facebook  Flickr  Teksta versija     
Sākums  Lapas karte  Meklēt


 
Visas aktualitātes Drukāt

Vidzemes reģiona pārvaldes ziņas 2010. gada 25. oktobris

2010.gada 25.oktobrī

Valsts policijas Preses un sabiedrisko attiecību

birojs informē

Vidzemes reģiona pārvaldes ziņas

21.oktobrī pulksten 15:00, pārbaudot iepriekš saņemtu informāciju administratīvās apskates laikā Priekuļos Cēsu prospektā kāda bijušā autoservisa telpās atrastas un izņemtas 7800 cigaretes PRINCE un 800 cigaretes LIFA OCEAN. 1080 pudeles 0,7 l tilpuma degvīna VODKA DENKEN, 96 pudeles 0,7 l tilpuma degvīna pudeles GLENS VODKA un 84 pudeles 0,7 l tilpuma pudeles MINSK KRISTAL. Ēkā uzstādītas vairākas mucas degvielas uzglabāšanai un pagalmā pie ēkas novietota kravas automašīna VOLVO FH 12, kuras kravas tilpnēs iemontētas metāla mucas, kas aprīkotas ar nepieciešamajām tehnoloģijām un piemērotas liela daudzuma degvielas pārvadāšanai. Dīzeļdegvielas daudzums vēl tiek precizēts. Tiek prognozēts, ka kopumā minētajā adresē nelikumīgi tiek uzglabātas līdz desmit tonnām dīzeļdegvielas.

Par notikušo Vidzemes reģiona kriminālpolicijas birojs uzsācis kriminālprocesu pēc KL 221.panta 2. daļas par alkoholisko dzērienu vai tabakas izstrādājumu nelikumīgu uzglabāšanu, ja tā izdarīta lielā apmērā, par ko paredzēts sods – brīvības atņemšana uz laiku līdz trim gadiem vai arests vai piespiedu darbs, vai naudas sods līdz 100 minimālajām mēnešalgām un 2201. panta 1.daļas naftas produktu nelikumīga uzglabāšana, pārvadāšana vai realizācija, ja tā izdarīta lielā apmērā, par ko paredzēts sods- brīvības atņemšana uz laiku līdz sešiem gadiem, konfiscējot mantu.

Par iespējamu nelikumīgu uzņēmējdarbību ar akcīzes precēm tiek pārbaudīts 1974. gadā dzimis vīrietis, Priekuļu iedzīvotājs. Vīrietim piemērots aizdomās turamā statuss.

22. oktobrī četros no rīta Smiltenes novada Launkalnes pagastā uz a/c Rīga- Sigulda- Igaunijas robeža 126.km apturēta automašīna VW PASSAT. Konstatēts, ka tajā tiek nelikumīgi pārvadātas 80 000 cigarešu , kas marķētas ar Krievijas Federācijas akcīzes nodokļu markām. Tajā pat laikā un vietā apturēta arī automašīna MB, kurā pārvadātas 60 000 tūkstoši cigarešu, kas marķētas ar Krievijas Federācijas akcīzes nodokļu markām. 264. panta kārtībā uz 48 stundām aizturēti abu automašīnu vadītāji un pasažieri- 1962. gadā dzimis Rīgas iedzīvotājs un 1972. gadā dzimusi sieviete, kas atradušies a/m VW PASSAT un divi 1974.un 1968. gadā dzimuši vīrieši, Iecavas iedzīvotāji, kas braukuši ar automašīnu MERCEDES BENZ. Uzsākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 221. panta 2. daļas par alkoholisko dzērienu vai tabakas izstrādājumu nelikumīgu uzglabāšanu, ja tā izdarījusi personu grupa pēc iepriekšējas vienošanās, par ko paredzēts sods – brīvības atņemšana uz laiku līdz trim gadiem vai arests vai piespiedu darbs. Personām piemērots aizdomās turamā statuss un personas atbrīvotas. 

Kā atzīst Vidzemes reģiona Kriminālpolicijas biroja priekšnieks Juris Runcis, tik liela apjoma ar akcīzes nodokli apliekamo preču konstatēšana un izņemšana vienas diennakts laikā reģiona teritorijā vēlreiz apliecina, ka policijas darbs šīs jomas sakārtošanā lielā mērā ir tikai cīņa ar sekām. Esošā situācija uz robežas neliedz šī nelegālā biznesa darboņiem strādāt arvien plašākos mērogos. Milzīgā cenu starpība, kas cigaretēm sasniedz gandrīz 100 % uzcenojumu, šo nelegālo biznesu padara īpaši ienesīgu. Iedzīvotāji, kas nodarbojas ar šo rūpalu, tajā iesaista visus ģimenes locekļus un nelikumīgās darbības nodrošināšanai iegulda lielus naudas resursus. 

Informāciju sagatavoja:
Dace Jukāma
Vidzemes reģiona pārvaldes
Prevencijas grupas vecākā inspektore
Tālr. 64201363
28653999
E-pasts:dace.jukama@vidzeme.vp.gov.lv