Twitter  Draugiem  Facebook  Flickr  Teksta versija     
Sākums  Lapas karte  Meklēt


 
Visas aktualitātes Drukāt

Uzsākta akcija „Droša vasara – Tava vasara” 2010. gada 12. maijs

Ar viesošanos Cēsu pilsētas pirmsskolas izglītības iestādēs aizsākusies Vidzemes reģiona Kārtības policijas biroja Prevencijas grupas un iecirkņu policijas darbinieku Nepilngadīgo noziedzības novēršanas jomā organizētā akcija „Droša vasara – Tava vasara”. Akcijā piedalās Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta darbinieki un AS „Latvenergo”.

Prevencijas grupas vecākā inspektore Vineta Kaģe, kas kopā ar bērniem iesaistījās sarunā par drošību, bērnu uzmanību pievērsa situācijām, kurās var nonākt katrs mazulis un viņam var nākties izdarīt izvēli – atbalstīt rotaļu un tajā piedalīties, vai labāk pateikt nē un, atzīstot situāciju par bīstamu, nekavējoties pastāstīt par to vecākiem vai citiem pieaugušajiem. „SPĒLĒJIES DROŠI”, tā nosaukta rotaļa, kurā uz jautājumiem, ripinot metamo kauliņu, jāatbild bērniem. Daži no jautājumiem: Kā rīkosies, ja, spēlējoties pagalmā, vienaudži piedāvās mētāties ar akmeņiem? Vai uzticēsies un pieņemsi konfekti no garāmejoša svešinieka? Kas atbildēs, ja zvanīsi uz 112? Sarunu ar audzēkņiem atraktīvāku vērsa bērnu iemīļotais policijas tēls Runcis Rūdis.

Bērnu interesi piesaistīja arī dienesta suns Flēra, kas savas saimnieces, Valmieras iecirkņa Kārtības policijas nodaļas inspektores pavadībā demonstrēja dienesta suņa prasmes- atrada un meklēja noslēptas mantas, apmaldījušos cilvēku un izpildīja citas pavēles. 

Latvenergo darbinieki tikšanās laikā piedāvā apgūt un atgādina elektrodrošības ABC, kuru bērniem saistošā un jautrā priekšnesumā ar devīzi „No elektrības nebaidies – iemācies un draudzējies” pasniedz ZIBO - zibsnis, kas vienmēr aicina bērnus „turēt acis un ausis vaļā” .

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta darbinieki īpašu uzmanību pievērsa ugunsdrošības jautājumiem un drošībai pie ūdenstilpnēm. Katram audzēknim tika piedāvāta iespēja tuvāk aplūkot un iepazīt VUGD un policijas aprīkojumu un automašīnas.

Pirmsskolas izglītības iestāžu audzēkņi pirms tikšanās tika aicināti piedalīties konkursā un sagatavot darbiņu par tēmu „MANA DROŠĪBAS ABC”. Šodien tikšanās laikā grupiņām, kas piedalījās konkursā un iesniedza darbiņus, tika dāvātas pārsteiguma balvas.

Katrai pirmsskolas izglītības iestādei tika dāvātas spēles, uzlīmes, DVD par elektrodrošības jautājumiem, bet AS BALTA katrai Pirmsskolas izglītības iestādei sarūpējusi atstarojošo vestīšu komplektu, kuras turpmāk mazuļi apģērbs, kad dosies pastaigā ārpus PII teritorijas.

Gandarījumu par pasākumu norisi un Valsts policijas Vidzemes reģiona pārvaldes iniciatīvu pasākumu organizēšanā neslēpj arī Pirmsskolas izglītības iestāžu vadītājas un audzinātājas, kas priecājas par iespēju tikties ar Valsts policijas, AS Latvenergo un VUGD darbiniekiem. Līdz šim līdzīgi pasākumi tika piedāvāti un divu gadu garumā risinājās Valmieras iecirkņa teritorijā esošajās Pirmsskolas izglītības iestādēs.

Šogad tikšanās tiek plānotas visās Vidzemes reģiona lielāko pilsētu Pirmsskolas izglītības iestādēs un risināsies līdz 18. maijam.