Twitter  Draugiem  Facebook  Flickr  Teksta versija     
Sākums  Lapas karte  Meklēt


 
Visas aktualitātes Drukāt

Policija ir saņēmusi vairāku personu iesniegumus par e-bibliotēkas darbības atjaunošanu 2010. gada 20. aprīlis

2010.gada 20.aprīlī

Valsts policijas Preses un sabiedrisko attiecību

birojs informēPolicija ir saņēmusi vairāku personu iesniegumus par e-bibliotēkas darbības atjaunošanu


No šā gada 29.marta Valsts policijas (VP) Galvenās kriminālpolicijas pārvaldes (GKrPP) Ekonomikas policijas pārvalde ir saņēmusi vairāku kriminālprocesā neiesaistīto fizisko personu identiskus iesniegumus par viņu tiesību aizskaršanu sakarā ar interneta vietnes www.e-biblioteka.lv „darbības apturēšanu”, kā arī lūgumus interneta vietni atjaunot. Minēto iesniegumu saturs tika izplatīts surogātpasta veidā, kas norāda uz iespējamo mērķi traucēt izmeklēšanas norisi un tiesiskā rezultāta sasniegšanu, kā arī apšauba iesniedzēju pausto gribu.

Šajā sakarā Ekonomikas policijas pārvalde informē, ka 2009.gada 12.novembrī tika uzsākts kriminālprocess pēc vairāku fizisko un juridisko personu iesniegumiem par autortiesību objektu iespējamu neatļautu izmantošanu interneta vietnē www.e-biblioteka.lv.

Izmeklēšanā tika konstatēts, ka neatļauti komerciālā apritē esošo grāmatu skaits pārsniedz 400 vienības. Lai nodrošinātu pieradījumu veseluma saglabāšanu un izpēti, kā arī lai pārtrauktu autortiesību objektu neatļautu izmantošanu, 2010.gada 18.martā, pamatojoties uz lēmumu par izņemšanas izdarīšanu, tika izņemti (nevis „arestēti”) serveri, uz kuriem atrodas interneta vietne www.e-biblioteka.lv. 2010.gada 19.martā izņemtiem serveriem tika nozīmēta kibertehniskā ekspertīze. Pēc eksperta atzinuma saņemšanas tiks lemts jautājums par serveru atgriešanu.

Atbildot uz SIA "Ideju forums" viedokli par izmeklēšanas norisi, vēlamies precizēt, ka kriminālprocesa mērķis ir nodrošināt krimināltiesisko attiecību taisnīgu noregulējumu, un SIA "Ideju forums" pārstāvjiem ir tiesības Kriminālprocesa likuma noteiktajā kārtībā pieteikt lūgumu par kopijas izveidošanu konkrētai informācijai, kas palīdzētu noteikt precīzu autoru darbu izmantošanas statistiku.

Ar cieņu,
Linda Neimane-Zobena
LR IeM Valsts policijas
Preses un sabiedrisko attiecību biroja
vecākā inspektore
Tālr.67075394; 26520000
Fakss 67075057

www.vp.gov.lv