Twitter  Draugiem  Facebook  Flickr  Teksta versija     
Sākums  Lapas karte  Meklēt


 
Jaunumi Drukāt

Vairāki ēnotāji apsver iespēju nākotni saistīt ar dienestu policijā 2017. gada 15. februāris

Ikgadējā “Ēnu dienā” jau 16.gadu skolēni no visas Latvijas izrāda patiesu interesi par Valsts policiju. Kopumā valstī šodien policijā viesojās aptuveni 320 jaunieši, kuri tuvākā vai tālākā nākotnē apsver iespēju savas darba gaitas saistīt ar dienestu policijā. Jaunieši šodien varēja iepazīt policistu darba specifiku un pienākumus, sākot no iecirkņa inspektora līdz pat Valsts policijas priekšnieka amatam.

Jaunieši izrādīja patiesu interesi gan par kriminālpolicijas, gan kārtības policijas dinamisko darbu un veicamajiem pienākumiem, viesojoties gan iecirkņos, gan arī centrālajā pārvaldē. Vairāki skolēni, tāpat kā citus gadus, arī šogad izmantoja iespēju ēnot Valsts policijas priekšnieku Intu Ķuzi.

Ēnotāji kopā ar Valsts policijas priekšnieku rītu iesāka ar ikdienas rīta sapulci, kuras laikā tika pārrunāti iepriekšējās diennakts ievērojamākie notikumi valstī, kā arī šodien plānotie darbi. Kad sapulce bija galā, jaunieši kopā ar policijas priekšnieku tikās ar Iekšlietu ministru Rihardu Kozlovski, kā arī pēcāk uzzināja dažas nianses par policijas vēsturi. Ēnotāji varēja aplūkot dažādus vēstures eksponātus un apskatīt, kā laika gaitā mainījusies likumsargu dienesta forma un speclīdzekļi. Ar īpašu interesi skolēni viesojās Rīgas Operatīvās vadības birojā, kur redzēja, kā tiek pieņemti iedzīvotāju zvani.

“Ēnu dienā” jaunieši aplūkoja ne tikai policijas ekipējumu un transportlīdzekļus, bet arī devās ekskursijā iecirkņos, kur piedalījās dažādās aktivitātēs. Piemēram, Latgales un Vidzemes reģionā ēnotāji mācījās pieņemt liecības un piedalījās preventīva rakstura nodarbībās, savukārt Kurzemes reģionā jaunieši varēja aplūkot īslaicīgās aizturēšanas telpas, kā arī, tiekoties ar kinologu, guva specifiskus padomus saskarsmē ar dzīvniekiem. Turpretim neparastāka Ēnu diena šogad norisinājās Zemgales reģionā, Aizkrauklē. Tur jaunieši varēja vērot Valsts policijas, Zemessardzes, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta un Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta paraugdemonstrējumus izspēlētā mācību situācijā.

“Ēnu dienas” noslēgumā vairāki jaunieši pauda pārliecību, ka ir ieinteresēti savu nākotni saistīt ar darbu dienestā. Valsts policija pateicas visiem “Ēnu dienas” dalībniekiem par izrādīto interesi!


Foto no pasākuma: https://www.flickr.com/photos/valstspolicija/sets/72157676854577433

 

Visas aktualitātes